امروزه برنامه اینستاگرام بین مردم جهان بسیار محبوبیت بالایی دارد. اینستاگرام به طور مرتب در حال به روزرسانی و آپدیت اپلیکیشن می باشد. برای بازاریابان اینستاگرام به روز بودن و اطلاع از آپدیت‌های جدید بسیار حائز اهمیت است.

با استفاده از آپدیت‌های جدید، حس به روز و مطلع بودن را به خوانندگان خود می دهید.

 هدف این اپلیکیشن بیشتر انتشارعکس ها و ویدئو های جذاب و سرگرم کننده می باشد، در نتیجه در اینستاگرام فضای فعال تری نسبت به سایر شبکه های اجتماعی را مشاهده می کنیم.

اینستاگرام نیز مانند سایر برنامه های این حوزه شامل مجموعه قوانینی است که کاربران باید آنها را رعایت نمایند تا بتوانند عضو پایدار این شبکه اجتماعی شوند. اگر فردی بخواهد ضمن داشتن فعالیت پایدار به عنوان کاربر محبوب اینستاگرام شناخته شود، باید حتما قوانین و الگوریتم اینستاگرام را رعایت نماید.

چرا اینستا؟

جامع آماری بالا اینستا و استفاده از این برنامه توسط اشخاص مشهور دنیا برای ارتباط با طرفدارن خود و بروز بودن این برنامه در اطلاع رسانی موضوعات مختلف در اکثر زمینه ها می تواند یک دلیل محکم برای استفاده از این برنامه باشد.

از نکات قابل توجه دیگر این برنامه ، وجود افکت های بسیار جذاب آن از جمله افکت های قدیمی مانند افکت های WILLOW و INKWELL و افکت دهه هفتادی است که جذابیت بالایی برای بیننده دارد.

ضمن وجود افکت های بسیار دیدنی دیگر مثل Earlybird ، Hudson یا Sutro و… یا امکان ایجاد حاشیه های مات دور عکس و بسیاری از امکانات بسیار جذاب دیگر که اینستاگرام را به محبوب ترین شبکه اجتماعی عکس تبدیل نموده است.

الگوریتم اینستاگرام 2021 چگونه کار میکند؟

خیلی تعجب برانگیز نیست که اینستاگرام برای نشان دادن بهترین پست‌های مناسب شما در تلاش می باشد. مسلما برای این کار علاوه بر تحلیل تعاملات شما با محتواهای مختلف، نیازمند ارتباطات شما در دنیای واقعی نیز می باشد.

اما همچنان نکاتی برای این بخش وجود دارد که در ذیل اشاره می کنیم :

 • میزان لایک‌های متعدد پست‌ها و دیگر تعاملات
 • اکانت‌های جستجو شده توسط کاربران
 • اکانت‌هایی که کاربران برای آن‌ها پیام فرستاده‌اند
 • هر مدل تعاملی که نشان دهنده ارتباط در دنیای واقعی است
 • افراد، بیشترین ارتباط و تعامل خود را اغلب با محتوای تولید شده توسط دوستان و اقوام خود دارند.
 • البته این که یک اکانت تعامل خیلی نزدیکی با فردی داشته باشد، ضمانتی برای بالا بودن آن اکانت در نمایش‌ها نمی باشد.

تغییرات جدید 

اضافه شدن حالت شب
این تغییرات جدید در آپدیت جدید اینستاگرام، موجب محبوبیت بیشتر در زمان استفاده گردیده است. با فعال کردن حالت شب در گوشی خود، اینستاگرام به حالت شب تبدیل می شود! ضمن اینکه این قابلیت در اندروید 9 وبالاتر گوشی های سامسونگ موجود می باشد!

تغییر به حالت شب اینستاگرام

اضافه شدن ویژگی های جدید در اینستاگرام2021

بهینه سازی و رفع مشکلات مختلف

امروزه شرکت ها زیادی با استفاده از اینستاگرام جدید 2021 شروع به تبلیغات برای محصولات و خدمات خود نموده اند. ممکن است برند‌هایی را مشاهده نمایید که به عنوان محتوای تبلیغاتی در بخش Story (داستان) نمایش داده می شوند.

در بیوگرافی آنها لینک هایی به وب سایت‌های آنها پیدا خواهید کرد تا به راحتی بتوان از محصولات آن‌ها بازدید نمود. با توجه به شرایط فیس بوک درمورد انواع تصاویر و فیلم هایی که می توانید ارسال نمایید، ممکن است در اخرین نسخه جدید فارسی اینستاگرام مطالب خاصی را حذف کند یا استفاده از سیستم عامل شما را ممنوع نماید.

برخلاف توییتر، که به کاربران خود اجازه می دهد بحث های نژادی و سیاسی و سایر بحث های متفرقه را به اشتراک بگذارند و انتشار دهند ،اینستاگرام این قابلیت را دارد که محدودیت هایی را ایجاد نماید. با این حال، همیشه افرادی را پیدا خواهید کرد که روش های جدیدی را برای موفقیت در دور زدن این قوانین کشف می کنند.

علاقه

خیلی مشکل است که بخواهیم بگوییم کاربران به چه محتواهایی بیشترعلاقه دارند. برای تحلیل صحیح، الگوریتم اینستاگرام نیازمند پیش بینی رفتارهای آینده و شناخت الگوهای رفتاری می باشد.

یکی از معیارهای بسیار مهم نیز مقدار SAVE کردن پست‌ها هست. در واقع ذخیره کردن یک پست نشان از علاقه بسیار زیاد به آن را دارد. در نتیجه این معیار برای اینستاگرام بسیار پراهمیت خواهد بود.

میزان فالووینگ‌ها

چند اکانت را در اینستاگرام فالو نموده اید؟ اگر تعداد بالایی اکانت باشد، خب مسلما اینستاگرام انتخاب‌های بیشتری برای تست و آزمایش دارد و طبیعتا در این مواقع شما خیلی از پست‌های اکانت‌هایی که فالو نموده اید را نخواهید دید.

نکته جالب در سال 2021، میزان فعالیت‌های اکانت‌هایی است که شما آن‌ها را فالو نموده اید.

اگر میزان فعالیت اخیر آن‌ها خیلی کم باشد، عوض اینکه مفید باشند، منجر به ضرررساندن به شما نیز خواهند شد. چون عملا فعالیتی ندارند و مانند فالوور فیک که میزنید و فعالیتی ندارند، این‌ها هم می توانند در عملکرد پیج شما مشکل ایجاد نمایند.

امکان پین کردن کامنت ها

یکی دیگر از آپدیت‌های مهم اینستاگرام در ماه‌های اخیر، امکان پین کردن کامنت ها، برای همه کاربران می باشد.
همه کاربران اینستاگرام هم اکنون می‌توانند حداکثر سه کامنت را در صدر پست‌های خود بگذارند.
این ویژگی برای کمک به کاربران در تنظیم و مدیریت لحن پاسخ به پست‌های خود در نظر گردیده است.
با کشیدن انگشت در سمت چپ و ضربه زدن به نماد پین، نظرات را می‌توان پین کرد. وقتی کامنت یک نفر را پین می‌کنید، او یک اعلان دریافت خواهد کرد.

پین کردن کامنت اینستاگرام

عدم نمایش پست ها و استوری های یک پیج

شاید شما در بین Following های خود افرادی را داشته باشید که نمی خواهید پست و استوری های آن ها را ببینید اما از طرفی هم ممکن است روزی به این افراد نیاز داشته باشید.

مثلا شما یک پیج سیاسی در لیست فالوینگ های خود دارید اما می خواهید فقط در روزهای خاصی پست های آن ها را ببینید اما نمی خواهید همیشه پست ها و استوری هایش در تایم لاین یا همان صفحه اصلی پست ها و استوری، مشاهده شود. این ترفند جدید اینستاگرام در چنین زمانی بسیار کار ساز خواهد بود. کافیست مراحل زیر را طی نمایید:

راه حل اول:

 1. وارد اکانت مربوطه شوید
 2. بعد روی دکمه Following کلیک کنید.
 3. سپس روی دکمه Mute کلیک کنید..
 4. در بخش بعدی می توانید مشخص نمایید کدام یک یعنی پست یا استوری، برای شما نمایش داده نشود.

راه حل دوم:

 1. در تایم لاین، یعنی بخش پست ها و استوری های کاربران، پست این کاربر را پیدا کرده و روی سه نقطه آن، کلیک کنید.
 2. سپس روی Mute کلیک نمایید.
 3. در اینجا می توانید انتخاب کنید که استوری برای شما نمایش داده نشود یا پست ها و یا هر دو آن

پیگیری هشتگ ها

اینستاگرام به تازگی توانایی ردیابی و ارزیابی ایمپرشن هشتگ های شخصی تان را فراهم نموده است. قبلا ارزیابی میزان تاثیرگذاری و ایمپرشن هشتگ ها به راحتی انجام نمی گرفت. بروزرسانی جدید اینستاگرام باعث می شود تا متوجه شویم کدام هشتگ برای ما موثر بوده و منجر به افزایش فالوور یا فروش بهتر در اینستاگرام شده است. همچنین می توانید در رابطه با تشخیص اینکه کدام یک مناسب نبوده و باید مجدد استفاده نگردد استفاده نمایید.

چگونه از ایمپرشن هشتگ ها استفاده کنید؟

به یکی از پست هایی که در آن هشتگ زده اید بروید. روی دکمه “view insights” بزنید و اسکرول کنید تا به قسمت بخش ایمپرشن برسید. اگر به قسمت پایین آن بروید ” impressions from hashtags” را خواهید دید. در این جا شما به طور دقیق هشتگ ها  ایمپرشن های آن را مشاهده خواهید کرد.

آیا هیچ ایمپرشنی از هشتگ های خود نمی بینید؟ ممکن است از هشتگ های مناسبی استفاده نکرده باشید!

ارتباط

میزان ارتباط شما با فالوورها، برای اینستاگرام اهمیت بسیار بالایی دارد. اینستاگرام قصد رتبه بندی دارد، پس این مورد می تواند خیلی پراهمیت باشد.

اما اینستاگرام چگونه متوجه ارتباط می شود؟ چه چیزهایی را در نظر می گیرد؟

 • افرادی که شما محتوای آن‌ها را پسندیده اید.
 • افرادی که به آنها دایرکت داده اید.
 • افرادی که سرچ کرده اید.
 • افرادی که در زندگی حقیقی می شناسید.

اکنون باید برایتان مورد اهمیت قرار گرفته باشد که اینستاگرام چه فاکتورهایی رو در نظر می گیرد تا یک محتوا به شما نشان دهد.

تا حالا این مورد رو آزمایش کردید که مثلا یک پیجی را فالو کرده باشید و بعد در فید، کلی از پست‌های آن را دیده باشید؟

حالا اگر نسبت به این پست‌ها تعاملی نداشته باشید، آن وقت نشان خواهید داد که علاقه خاصی به آن محتواها ندارید.

از جمله محدودیت هایی که اینستاگرام به آن واکنش نشان می دهد :

 1. میزان تعداد لایک ها در هر روز و ساعت
 2. مقدار فالو و آنفالو کردن ها در روز
 3. میزان پیام های دایرکت در هر روز
 4. میزان گذاشتن پیام ها در هر پست
 5. تعداد کاراکترهای مجاز برای هر پست
 6. میزان هشتگ های مجاز برای هر پست

درحال حاضر برنامه اینستاگرام فقط حساب هایی را که درصد قوانین مشخصی را نقض می کنند را، مسدود و غیر فعال می کند که هیچ راهی جهت دور زدن قانون ها تاکنون وجود نداشته است و این موضوع بسیار روشن می باشد، اینستاگرام به کاربرها یا پیج هایی که نقض قانون کرده اند پیام اخطار ارسال می نماید و در صورت نادیده گرفتن آن اقدام به حذف کاربر خواهد کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا برخی قانون های مشخص و جدید دیگری نیز به این برنامه افزوده گردیده که والدین بدون هیچ نگرانی اجازه دهند فرزندان آن ها ساعت هایی را برای گذراندن در اینستاگرام در نظر بگیرند و از این موضوع  اطمینان خاطر داشته باشند.

قوانین اینستاگرام:

 1. کاربران به هیچ وجه نباید تصویر و کامنت تبلیغاتی و اسپم در صفحه شخصی خود و یا سایر صفحات انتشار دهند.
 2. همچنین کاربران نباید پست و یا تصاویر دیگران را به نام خود انتشار دهند.
 3. قانون کپی رایت باید توسط تمام کاربران این شبکه رعایت گردد.
 4. هیچ یک از کاربران این شبکه حق انتشار تصاویر و کامنت های غیر اخلاقی و غیر قانونی را نخواهد داشت.
 5. کاربر اینستاگرام نباید پست ها و یا کامنت هایی که جنبه تهدید و آزار دارند،  منتشر کنند. همچنین پست ها و کامنت های فرد نباید شامل خودکشی یا ترغیب فرد به استفاده از مواد مخدر و روان گردان باشد.

ویژگی های اینستاگرام جدید فارسی 2021:

 • اشتراک فوری عکس در فضای مجازی
 • رابط کاربری آسان
 • طراحی مدرن و بدون درهم ریختگی
 • پیوند به حساب و صفحات فیس بوک
 • امکان اشتراک گذاری مطالب از برنامه های دیگر

این نرم افزار با دارا بودن افکت های جذاب، امکان ویرایش تصاویر و ویدئو ها را به کاربران می دهد. هم اکنون شما هم می توانید  با دانلود اینستاگرام و استفاده از آن تصاویر خود را با ویرایش و با اضافه کردن افکت های جذاب شروع به اشتراک محتوا با دیگران نمایید.

همچنین شما می توانید با یک جستجوی ساده توسط هشتگ ها و دسته بندی ها، به میلیون ها عکس و ویدئو دسترسی پیدا نمایید. در حال حاضر از قابلیت های اینستاگرام می توان به ارسال پست، ارسال Story – استوری، فیلم های IGTV، پخش زنده LIVE و… اشاره نمود.

فیلتر اینستاگرام

سخن پایانی

با اینکه شما نمی توانید ابعاد لایو اینستاگرام را تغییر دهید اما می توانید با تنظیم ابعاد مناسب برای پست ها، استوری ها، IGTV و ریلیز های خودتان محتوای با کیفیتی را با فالوور هایتان به اشتراک بگذارید.ضمن تولید محتوای با کیفیت باعث رشد فالوور ها، لایک ها و نرخ تعامل پیج اینستاگرام حود شوید.

اگر دوست دارید سرعت جذب فالوور و لایک و رشد پیج خود را 10 برابر کنید  می توانید روی لینک خرید فالوور واقعی کلیک نمایید.