اینستاگرام برنامه ای با مخاطبان فراوانی در سرتاسر دنیا می باشد. امروزه با توجه به رشد روز افزون بازار های فروش اینترنتی، به بستر مناسبی برای افرادی که قصد رشد کسب کار خود را دارند تبدیل گردیده است. کاربران با سنجیدن راه های مختلف به افزایش فالوور می پردازند و به قصد رشد کسب کار خود به آپدیت های آن توجه می کنند. این اپلیکیشن با جذابیت های بصری که دارد، روزانه وقت زیادی از کاربران می گیرد. رسانه‌های جمعی یا همان شبکه‌های اجتماعی یک ابزار مناسب برای سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت می باشند که در ضمن مفید بودن، جنبه‌های منفی زیادی نیز به همراه خود دارند.ضمناً لازم به ذکر است ، در جهت افزایش فالوور برای خرید فالوور واقعی می توانید به پیج فالو کمپ اعتماد نمایید و از طریق پنل افزایش فالوور بدون پسورد به راحتی اقدام به خرید فالوور کنید.

با توجه به مخاطبان فراوانی که دارد این اپلیکشن در هر آپدیت خود آپشن هایی را به مخاطبان خود می دهد. از جمله موارد می توان به حذف موقت اینستاگرام اشاره نمود.

گاهی ممکن است افراد به دلایلی نیازمند حذف موقت اکانت کاربری خود باشند.به طوری که به توانند به طور مجدد به اکانت خود بازگردند.

حذف موقت اکانت اینستاگرام

تفاوت دی اکتیو کردن و حذف کردن اکانت اینستاگرام

اگر بخواهیم به طور خلاصه وار در رابطه با تفاوت دی اکتیو کردن و حذف اکانت اینستاگرام با شما سخن بگوییم ابتدا باید بیان کرد افرادی که می‌خواهند به طور موقت از اینستاگرام خارج شوند و در طول این مدت اطلاعات اکانتشان حفظ بماند و تنها از دید کاربران پنهان بماند و پس از بازگشت دوباره به اینستاگرام،  به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند، لازم هست اکانت کاربری خود را به صورت موقت حذف نمایند.
و اگر کاربرانی قصد دارند برای همیشه با اینستاگرام خداحافظی نموده و ضمن ترک کردن نیز تمامی اطلاعات و فعالیت‌های پیجشان از بین برود، باید از قابلیت حذف اکانت اینستاگرام استفاده کنند. اگر شما قصد دارید اکانتتان را حذف کنید، می‌توانید به مقاله مربوطه به چگونه اکانت اینستاگرام خود را حذف کنیم؟ مراجعه نمایید.

نکات حذف موقت اکانت اینستاگرام

ضمن طی کردن مراحل ذیل برای حذف اکانت موقت اینستاگرام ، ابتدا نیاز هست  به نکاتی در رابطه با حذف موقت اشاره کرد  و بعد از  مطالعه با اطمینان خاطر خود تصمیم بگیرید.

بنابر اعلام اینستاگرام، هر کابر با حساب کاربری خود تنها هفته‌ای یک بار قابلیت غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد اکانت خود را دارد.

 •  نکته ی دیگر با غیرفعال کردن اکانت و خارج شدن از اکانت تا زمانی که دوباره یوزرنیم و پسورد خود را  وارد ننمایید و دوباره وارد اینستاگرام نگردید، هیچ فردی قادر به مشاهده تصاویر و پروفایل شما نخواهد بود.
 • با دی اکتیو کردن اکانت پیام‌های شخصی دایرکت، پست‌ها، فالورها و … تغییری روی آن ها صورت نمی گیرد، در عین حال تجربه نشان داده ممکن هست برای افرادی که آنها را در تصاویر قبلی خود تگ کرده‌اید با فعال کردن مجدد اکانت برای آنها نوتیفیکیشن برای فعالیت مجدد شما ارسال گردد.
 • حذف موقت اکانت اینستاگرام کاملا بدون ایراد می باشد اما در عین حال تجربه نشان داده برخی اوقات با فعال کردن مجدد اکانت برخی کاربران دچار برخی اشکالات به صورت موقت خواهند شد .
 • نیز اکانت به همراه تمام فعالیت های شما از جمله کامنت‌ها و لایک‌ها موقتاً محو خواهد گشت.
 • برخی اوقات افراد هنگام غیرفعال کردن اکانت خود با ایرادااتی رو به رو می شوند که مربوط به شبکه اینستاگرام می باشد و راه‌حلی به جز صبر و تکرار کار برای رفع این مشکل وجود ندارد. این مشکل معمولا برای کاربرانی که زیاد از این روش استفاده نموده اند دیده شده اسست.
 •  در صورت مواجه شدن با این ایراد تنها راه حل این موضوع  غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام  از طریق وب‌سایت اینستاگرام می باشد. غیر فعال کردن اکانت توسط خود اپلیکیشن امکان نمی باشد. برای مراجعه به وب‌سایت اینستاگرام می‌توانید از طریق کامپیوتر و یا خود گوشی اقدام نماید. همچنین در ادامه مطلب نیز توضیحاتی در رابطه با چگونگی حذف موقت از طریق وب سایت با کامپیوتر توضیحاتی داده شده است.
 • از مزایای حذف موقت اکانت اینستاگرام می توان به قادر بودن به برگشت صفحه کاربری خود اشاره کرد.
 • برای بازگردانی اکانت خود اگر از این روش حذف گردیده فقط لازم هست یک بار با نام کاربری و کلمه عبور خود وارد سایت شوید تا ، اکانت اینستاگرام شما از حالت حذف موقت درآید.
 • تا زمانی که تصمیم به برگشت به حساب خود نگیرید، پروفایل شما غیرفعال باقی خواهد ماند.
 • اگر هر بار قصد برگشت داشته باشید و دوباره اکانت خود را فعال نمایید، تمامی پست‌ها و اطلاعات شما مجدداً برای شما باز می گردد.

آموزش حذف موقت اکانت اینستاگرام

مرحله اول :

در ابتدا برای فعال نمودن اکانت اینستاگرام خود نیاز هست ابتدا وارد اپلیکشن شده یا از طریق سایت رسمی اینستاگرام رفته و با انتخاب گزینه Log in و اطلاعاتی از جمله نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید.پس از ورود به اکانت به صفحه اصلی خودتان وارد می گردید که شبیه به صفحه اصلی اینستاگرام در موبایل خواهد بود و تصاویر خود و کسانی که در اینستاگرام دنبال می ‌کنید نمایش داده می شود.با توجه به تصاویر به راحتی خواهید توانست مراحل را به درستی طی نمایید.

مرحله دوم :

حالا باید در همین صفحه وارد پروفایل شخصی خود شوید.

مرحله سوم :

بعد از باز شدن صفحه پروفایلتان Edit profile  را انتخاب نمایید تا به صفحه ویرایش صفحه کاربری خود وارد شوید. گزینه “Temporarily disable my account” را در این مرحله باید انتخاب نمایید.در این مرحله  اینستاگرام از کاربر سوال  دارد.

 این سوالات از این جهت پرسیده می شود که دلیل حذف اکانت شما به اینستاگرام گزارش داده شود. بنابر این اینستا از شما درخواست دارد دلیلی را برای علت حذف موقت اکانت اینستاگرام خود داشته باشید که  در ادامه متن زیر به گزینه ها و ترجمه های آن اشاره شده است.

ترجمه گزینه ها:

 • Created a second account: یک اکانت دوم ایجاد کردم.
 • Concerned about my data: درباره داده هایم نگران هستم.
 • Too busy / Too distracting: خیلی سرم شلوغه / خیلی حواسم رو پرت می‌کنه.
 • Want to remove something: می‌خواهم بعضی چیزها را حذف کنم.
 • Privacy concerned: نگرانی های حریم خصوصی.
 • Too many ads: تبلیغات بسیار زیاد است.
 • Just need a break: فقط به استراحت نیاز دارم.
 • Can’t find people to follow: نمی‌توانم کسی را برای فالو کردن پیدا کنم.
 • Trouble getting started: برای شروع کردن مشکل دارم.
 • Something else: دلایل دیگر

در انتها

بعد از گذراندن این مرحله و بعد از این که دلیل ترک این شبکه اجتماعی را مشخص کردید در صورت اطمینان از تصمیم خود ، می توانید گزینه Ok را انتخاب نمایید.

 بعد از گذراندن مراحل اکنون شما موفق به انجام حذف موقت خود گردیده اید .

آموزش حذف موقت اکانت اینستاگرام

حذف موقت اکانت اینستاگرام در کامپیوتر

 1-وارد سایت اصلی اینستاگرام شوید.

 2-روی Login انتخاب نمایید و یوزرنیم و پسورد خود را ثبت کنید.

3-اگر پروفایل شما به اکانت فیسبوک شما متصل می باشد، می‌توانید روی Login With Facebook ضربه بزنید و اطلاعات لاگین صفحه فیسبوک خود را ثبت نمایید.

4-اکنون از گوشه بالا سمت راست، روی  کلیک کرده و وارد صفحه پروفایل اصلی خود شوید.

حذف موقت اکانت اینستاگرام در کامپیوتر

5-حال در مقابل کادر  Temporarily disable my account که متنی به رنگ آبی است،انتخاب نمایید.

همچنین می توانید متن مربوطه به نکات حذف موقت اکانت را مطالعه ای داشته باشید .

از منوی کشویی، دلیل غیرفعال کردن اکانت خود را انتخاب کنید.

6-رمز عبوراکانت ر وارد نمایید.

روی Temporarily Disable Account ضربه بزنید. اکنون تمام فعالیت های شما از جمله لایک ها و کامنت ها از نظر سایر کاربران غیر قابل مشاهده می گردد.

مراحل حذف موقت اکانت اینستاگرام در کامپیوتر

سخن پایانی

 در این مقاله با روش های مختلف حذف موقت اکانت اینستاگرام مرحله به مرحله همراه با تصاویر آشنا شدید. ضمن  پیش بردن مرحله ای  به نکاتی در رابطه با حذف موقت اکانت اینستاگرام اشاره شد .همچنین می توانید برای فعال نمودن مجدد اکانت تنها با یوزرنیم و پسورد فعلی خود دوباره وارد شوید. امیدوارم مطالب برای شما مفید واقع شده باشد. در انتها می توانید سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.