فراموش کردن رمز اینستاگرام مسئله‌ای بزرگی هست که تقریبا تمام کاربران این شبکه اجتماعی پرمخاطب، حداقل یکبار با آن روبه رو گردیده اند. این مسئله برای پیج هایی با فالوور واقعی که برای کسب درآمد روی آن سرمایه گذاری نموده اند بسیار دردناکتر خواهد بود.

اگر شما نیز رمز یا پسورد ورود به اکانت اینستاگرام خود را فراموش نموده اید نگران نباشید زیرا روش‌های مختلفی برای بازیابی آن وجود دارد که به راحتی می توانید از آن استفاده نمایید و اکانت خود را بازیابی کنید.

همچنین می توانید از طریق راه حل زیر به راحتی به اکانت خود دسترسی پیدا نمایید.

در هنگام ثبت نام در اینستاگرام و ساخت یک اکانت در این شبکه اجتماعی پرطرفدار، علاوه بر این که باید یک نام کاربری برای خود انتخاب نمایید، نیازمند به انتخاب یک گذر واژه یا پسورد می باشید که باید آن را تعیین کنید.

این گذر واژه به شما اطمینان خاطر می دهد که تنها شما می توانید به اکانت خود دسترسی داشته باشید و سایر افراد به اطلاعات و تنظیمات آن دسترسی نخواهند داشت.

تغیییر رمز اینستاگرام

از آنجا که پسورد ورود به اینستاگرام بسیار مهم می باشد، نیاز است که ما هر از چند گاهی، اقدام به تعویض آن کنیم. با ما همراه باشید تا چگونگی تغییر رمز اینستاگرام را به شما آموزش دهیم .

برای بازیابی رمز عبور اینستاگرام می توانید از چند روش استفاده نمایید که یکی از طریق ایمیلی که روز اول ثبت نام نموده اید، خط همراه خود که حساب کاربری خود را روی آن قرار داده اید و یا از طریق یوزر نیم پیج اینستاگرام و همچنین از طریق فیس بوک.

دلایل استفاده از روش بازیابی رمز از طریق یوزر نیم

اینکه شما کدام یک از راه های بالا را انتخاب می کنید به میل شما بستگی خواهد داشت، اما ترجیح من استفاده از بازیابی به روش یوزر نیم می باشد زیرا :

  1. گاهاً ممکن است شما فراموش کنید که آیا قبلا شماره همراهی به پیج داده اید یا خیر و همینطور در مورد ایمیل.
    زیرا برای ساخت پیج اینستاگرام دو راه وجود دارد که یکی از طریق شماره همراه شما دیگری از طریق ایمیل می باشد که درمورد روش های ساخت پیج اینستاگرام در مقاله های دیگر جداگانه صحبت خواهیم کرد.
  2. زمانی که روش شماره همراه را برای بازیابی انتخاب می کنید ممکن هست مشکلاتی به وجود بیاید. به عنوان مثال ممکن هست شما قبلا چند پیج با یک شماره ساخته باشید و در حین بازیابی با شماره، امکان انتخاب اینکه شما قصد بازیابی کدام پیج را دارید وجود ندارد.

مطلب مرتبط: چگونه اکانت اینستاگرام خود را بازیابی کنیم؟

بازیابی رمز اینستاگرام با یوزرنیم

برای بازیابی رمز اینستاگرام با یوزرنیم کافیست تنها یوزرنیم خود را وارد کنید. این حالت برای زمانی هست که شما دقیقا به خاطر نمی آورید از کدام ایمیل یا کدام شماره تلفن برای پیج استفاده نموده اید. بعد از تایپ یوزرنیم داخل کادر و زدن گزینه send login link، سیستم اینستاگرام به انتخاب خود، لینک تغییر پسوورد را به ایمیل و یا شماره همراه شما ارسال خواهد کرد.

دقت کنید زمانی که شما روی گزینه send login link کلیک می نمایید، پیش نمایشی از شکل اختصاری ایمیل و یا شماره ای که لینک به آن ایمیل یا شماره فرستاده شده، برای شما نمایش داده می شود تا بتوانید به خاطر بیاورید به کدام ایمیل یا شماره تفن مراجعه نمایید.

سپس بعد از آن می توانید به همان ایمیل یا تلفن مراجعه کنید و روی لینکی که اینستاگرام برای شما ارسال کرده است کلیک کنید. با کلیک بر روی این لینک که به لینک ریست پسورد یا همان لینک بازیابی اکانت معروف می باشد، وارد صفحه ای می شوید که دارای دو کادر است. کافیست پسورد جدید خود را داخل هر دو کادر وارد کرده و تایید کنید. حالا از این به بعد پیج شما با پسوورد جدید قابل بازگشایی می باشد و می توانید به راحتی وارد اینستاگرام خود شوید.

مطلب مرتبط:چگونه اکانت اینستاگرام خود را حذف کنیم؟

از طریق وب سایت رسمی

 برای بازیابی رمزعبور اینستاگرام از طریق ایمیل

ابتدا لازم می باشد وارد صفحه اصلی اینستاگرام شوید و ID کاربری خود را وارد کنید سپس بعد از وارد کردن حساب کاربری خود ، اگر رمز را به خاطر نمی آورید ، بر روی ?Forgot password کلیک نمایید تا صفحه جدیدی برای شما باز گردد.

در این قسمت نام کاربری، آدرس ایمیل و شماره تلفنی که با آن اکانت خود را باز کرده‌اید، وارد نمایید. پس از عبور از مرحله بررسی امنیت روی گزینه Reset Password کلیک نمایید.

در این مرحله ایمیلی به آدرسی که قبلا در سایت وارد کردید، ارسال می گردد که حاوی یک لینک برای ریست کردن پسورد شما می باشد. هرگاه این پیغام را دریافت نمودید، روی گزینه Reset Password کلیک کنید.

پسورد جدید خود را وارد کنید. در کادر بعدی نیز جهت تایید پسورد، مجددا رمز جدید را وارد نمایید و سپس باید روی Reset Password کلیک کنید.

در این مرحله قادر خواهید بود که با اکانت خود در اینستاگرام وارد شوید و به فید اینستاگرام خود به راحتی هدایت شوید.

بازیابی رمز اکانت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن

ابتدا برنامه اینستاگرام را با گوشی موبایل خود اجرا نمایید.

 در ادامه گزینه Forgot your login details? Get help signing in را انتخاب کنید. در برخی از نسخه های اینستاگرام ممکن است این گزینه را مشاهده ننمایید، بنابراین با دیدن گزینه Forgot آن را لمس کنید.

سپس بعد از وارد شدن به صفحه بازیابی رمز این انتخاب برای شما وجود خواهد داشت که از کدام روش، پسورد فراموش شده خود را بازیابی نمایید. سه حالت انتخاب username، ایمیل و یا شماره تلفن موجود است. شما زمانی می‌توانید از گزینه شماره تلفن استفاده نمایید که آن‌ را از قبل در اکانت اینستاگرام خود وارد نموده باشید.

همچنین امکان استفاده از گزینه with facebook  نیز زمانی مورد استفاده بوده که اکانت اینستاگرام شما به اکانت فیسبوک شما متصل باشد. بنابراین با اطلاعاتی که دارید بهترین حالت برای بازیابی رمزتان را انتخاب و گزینه Next را لمس نمایید.

روش های بازیابی رمز

طرز تغییر رمز اینستاگرام بدون ایمیل با استفاده از فیسبوک

جهت تغییر پسورد اینستاگرام از طریق فیس بوک و بدون وارد کردن ایمیل ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را انتخاب و باز نمایید.

می توانید تغییر رمز اینستاگرام را بدون داشتن رمز قبلی با استفاده از حساب فیسبوک به راحتی حل نمایید. این کار را باید با استفاده از گزینه Reset Using Facebook انجام نمایید.

لازم هست بدانید این کار تنها در صورتی پاسخگوی شما خواهد بود که پیش از این حساب اینستاگرام را به حساب فیسبوک خود متصل نموده باشید. اگر چندین حساب اینستاگرام را به یک اکانت فیسبوک ارجاع داده باشید، آنگاه در این روش رمز عبور آخرین حساب اینستاگرام بازیابی خواهید نمود.

همچنین پس از وارد شدن به حساب اینستاگرام با استفاده از نام کاربری و گذر واژه فیسبوک می توانید رمز عبور اینستاگرام خود را تغییر بدهید.

سخن پایانی

در این مقاله به نحوه تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی اشاره هایی شد و نحوه بازگردانی پیج در صورت فراموشی رمز اینستاگرام نیز آموزش داده شد.برای بازیابی مسیر های مختلفی از جمله استفاده از ایمیل و شماره تلفن وجود دارد. ابتدا پیشنهاد داریم حد الامکان در هنگام انتخاب پسورد، از پسوردی استفاده کنید که همیشه در ذهن شما ماندگار باشد. همچنین می توانید از روش هایی مثل استفاده از نرم افزار های مدیریت پسورد یا نوشتن پسورد در یادداشت گوشی خود نیز استفاده کنید.
پیشنهاد می‌شود اگر نمی‌خواهید از نرم‌افزارهای مدیریت پسورد استفاده نمایید، رمز ورود به اکانت اینستاگرام خود را در بخش مخاطبین خود به‌عنوان یک مخاطب جدید ذخیره نمایید البته این روش امنیت بالایی نخواهد داشت .
در انتها می توانید نظرات خود را با ما و سایرین نیز به اشتراک بگذارید.