استوری، یکی از کاربردی ترین ابزارهای اینستاگرام است که طرفداران زیادی نیز دارد. در استوری ها کاربران می توانند تصاویر و یا فیلم های خود را با کاربران به اشتراک بگذارند. اما این ابزار جالب فقط یک اشکال دارد و آن هم محدودیت زمانی آن است. یعنی کاربران اینستاگرام فقط به مدت 24 ساعت می توانند از پست شما بهره ببرند و بعد از آن استوری به صورت اتومات حذف می شود! هایلایت اینستاگرام یکی از روش های افزایش فالوور است که در ادامه بررسی می شود.

اما فراموش نکنیم که اینستاگرام دنیای شگفتی هاست! این رسانه اجتماعی شگفت انگیز قابلیت جدیدی را به امکانات خود افزوده است و آن هم هایلایت استوری هاست. یعنی زمانی که استوری آن قدر جذاب است که نیاز است تا با مدت طولانی به مخاطبان نشان داده شود می توان از این ویژگی استفاده نمود.

هایلایت اینستاگرام این امکان را به شما می دهد تا بتوانید روش های پشتیبانی را به طور همیشگی در صفحه خود، ثبت کنید. به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم گرفتیم تا برای شما هایلایت اینستاگرام و تاثیر آن بر افزایش فالوور توضیح بدهیم، پس با ما همراه باشید.

هایلایت اینستاگرام و تاثیر آن بر مشاغل اینترنتی

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از استوری زیاد استفاده می کنید، می توانید اهمیت هایلایت را تا حدود زیادی درک کنید. چرا که برخی از افراد دوست دارند بعضی از استوری های خود را برای همیشه در صفحه خود نگاه دارند.

هایلایت اینستاگرام امکاناتی است که باعث می شود تا استوری ها برای همیشه محفوظ بماند. تصور کنید که شما از اینستاگرام به منظور بازاریابی شغل خود استفاده می کنید و از استوری های زیادی نیز بدین منظور استفاده می کنید، گاهی بعضی از این استوری ها آموزش های مهم و پاسخ به سوالات رایج فالوورهاست که می تواند ذهن همه مخاطبان را دربربگیرد، پس چه چیزی بهتر از هایلایت که می تواند به صورت نامحدود در اختیار کاربران جدید و قدیم قرار بگیرد.

اهمیت هایلایت اینستاگرام

برای روشن تر شدن موضوع هایلایت تصور کنید که شما یک آموزش یک ماه از طریق استوری برای مخطبان خود برگزار کرده اید که نمی خواهید از دسترس خارج شود. برای حل این موضوع کافیست یک هایلایت با نام آموزش ایجاد کنید و استوری های روزانه خود را درون آن قرار دهید.

بنابراین هایلایت اینستاگرام می تواند به بسیاری از کسب و کارها کمک کرده تا بتوانند بدین طریق بازاریابی خود را انجام دهند. یکی دیگر از مزیت های به کارگیری هایلایت ها، پاسخ سریع به بازدیدکنندگانی است که هنوز پیج شما را فالوو نکرده اند و از طریق هایلایت از بازدیدکننده تبدیل به فالوور می شوند.

چگونه استوری را، هایلایت کنیم؟

ابتدا برای ایجاد هایلایت لازم است تا استوری خود را نشر دهید. به طور کلی برای ساخت هایلایت 4 مرحله بیشتر وجود ندارد که در ادامه آن ها را بیان می کنیم:

هایلایت اینستاگرام

1-انتخاب استوری مورد نظر:

برای ساخت هایلایت باید حتما از استوری هایی که منتشر کرده اید، استفاده کنید. این جمله بدین معناست که باید ابتدا باید یک تصویر یا فیم را از گالری خود انتخاب کنید، نشر دهید تا بتوانید آن را به هایلایت تبدیل کنید. برای مشاهده هایلایت ها می توانید وارد صفحه خود شوید و در قسمت پایین بیو آن را مشاهده کنید.

برای انتقال استوری های فعال به هایلایت، کافی است وارد استوری شده و با کلیک برروی گزینه هایلایت در پایین صفحه استوری، آن را به هایلایت مدنظر اضافه کنید.

2- انتخاب اسم برای هایلایت ها:

انتخاب اسم برای هایلایت می تواند به بیننده کمک کند تا پاسخ سوالات خود را به راحتی بیابد. پس تلاش کنید تا اسمی را برای هایلایت ها انتخاب کنید که با آن مطابقت کامل داشته باشد. مرحله انتخاب اسم دقیقا بعد از کلیک برروی Next انتخاب هایلایت قابل مشاهده است.

3- انتخاب کاور جلب توجه کننده:

یکی دیگر از قابلیت هایلایت ها انتخاب عکس یا کاور است. انتخاب عکس و کاور در همان زمان افزودن اسم نیز قابل مشاهده است. اگر کاور برای هایلایت ها انتخاب نکنید، اینستاگرام به صورت پیش فرض یکی از استوری های شما را برای کاور انتخاب می کند، که قطعا انتخاب عکس پیش فرض، جلوه پیج را کاهش می دهد.

4- اضافه کردن استوری جدید یا حذف استوری از هایلایت اینستاگرام:

یعد از تشکیل هایلایت به سهولت می توانید استوری مورد نظر را به هایلایت اضافه و یا حذف کنید. برای افزودن استوری به هایلایت جدید دو مسیر وجود دارد، که عبارتند از:

 1. اضافه نمودن استوری به صورت مستقیم به هایلایت: که این روش در قسمت بالایی توضیح داده شده است.
 2. ویرایش هایلایت: برای این بخش وارد هایلایت مدنظر شده، از سه نقطه پایین سمت راست گزینه Edit را انتخاب کنید که با انتخاب استوری موردنظر و انتخاب گزینه Done، استوری به هایلایت افزوده می شود.

نکات مهم هایلایت اینستاگرام:

 1. هایلایت ها را اولویت بندی کنید تا کاربران، میزان اهمیت آن ها را درک کنند.
 2. نام جذاب، کوتاه و گیرا برای هایلایت ها انتخاب کنید چرا که بالای صفحه با آن نام برای آن ها به نمایش داده می شود.
 3. هایلایت های جدید در سمت چپ و در صورت افزودن هایلایت با موضوع جدید به سمت راست می روند. یعنی هایلایت های قدیمی سمت راست و هایلایت جدید اولین گزینه سمت چپ است.

در چه صورتی می توانید از هایلایت ها استفاده کنید:

 1. برای آموزش استفاده از محصولات و خدمات.
 2. اشتراک گذاری رضایت مشتریان.
 3. نمایش راه های ارتباطی.
 4. نمایش افتخارات تجاری و نکات مهم.
 5. نمایش تصاویر مربوط به کسب و کارتان.
 6. پیشنهادات و انتقادات مشتریان.
 7. تصاویر مربوط به حضور در نمایشگاه ها.
 8. آموزش نحوه سفارش و ارسال محصولات.

سخن آخر

اگر شما به عنوان یک صاحب برند در اینستاگرام فعالیت می کنید، باید همیشه در دسترس و پاسخگوی کاربران خود باشید. هایلایت اینستاگرام یک قابلیت ستودنی در اینستاگرام است که با کمک آن می توان استوری های خود را همیشه محفوظ نگاه داشت. به همین دلیل در این مقاله تلاش کردیم تا به بررسی کامل هایلایت اینستاگرام بپردازیم و شما را با اهمیت آن آشنا کنیم. حال نوبت شماست! شما به عنوان یکی از فعالان اینستاگرام تا کنون چه استفاده ای از هایلایت اینستاگرام کرده اید؟ آن را با ما به اشتراک بگذارید.