امتیاز شما به این مطلب

 همانگونه که آگاه هستید اینستاگرام یک پلتفرم محبوب و نوظهور در بین شبکه های اجتماعی است که در سالیان اخیر توانسته توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. اما تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توانید کسب و کار خود را به واسطه این شبکه اجتماعی قوی به رونق برسانید؟

اینفلوئنسرها و بلاگرهای ایرانی مانند صدف بیوتی توانسته اند با اینستاگرام درآمد خود را به میزان چشمگیری افزایش دهند.

اما نکته قابل تامل در افزایش و رونق فروش در اینستاگرام، جذب کاربران به سمت کسب و کار شما است. یعنی افزایش فالوور یکی از گام های اساسی در موفقیت یک پیج اینستاگرامی است. اینستاگرام فقط به معنای اشتراک گذاری فیلم ها و عکس های خودی نیست. بلکه می تواند به صورت هدفمند کاربر را جذب کرده و آن را به برندی علاقمند کند.

هدف ما از تدوین این مقاله:

  • روش های کسب درآمد از اینستاگرام
  • ارائه راهکارهای رونق و رشد کسب و کار را در اینستاگرام

پس با ما همراه باشید تا 10 تاکتیک برتر رشد پیج و افزایش فالوور و افزایش بازدید را برای شما بیان کنیم.

10 تاکتیک برتر رشد پیج که در ادامه به صورت تفضیلی برای شما توضیح می دهیم عبارتند از:

1. ارسال مداوم پست (حداقل یک بار در روز).

2. فیلم ها، لایو و استوری ها

3. هشتگ های با کیفیت!

4. محتوای تولید شده توسط کاربران را به اشتراک بگذارید.

5- همکاری با دیگران

6. ارسال پست در بهترین زمان

7. تجزیه و تحلیل پیج!

8. تعامل فالوورها با پیج!

9. برگزاری مسابقات.

10. پست متقاطع.

1. ارسال مداوم (حداقل یک بار در روز)

ابزار بازاریابی بصری Tailwind بیش از 100000 نمایه اینستاگرام را در سال 2017 مورد بررسی قرار دارد. تا درک کند که چگونه فرکانس ارسال، بر رشد و میزان تعامل فالووران تأثیر می گذارد.

آن ها دریافتند که هرچه پست بیشتر ارسال کنید، لایک و دنبال کننده بیشتری دریافت می کنید.

طبق این مطالعه، پروفایل هایی که هفت بار یا بیشتر در هفته پست ارسال می کنند(حداقل یک بار در روز) لایک بیشتری دریافت می کنند و فالوور بیشتری نسبت به پیج هایی که پست کمتری دارند، می گیرند.

تأثیر ارسال پست بیشتر بر افزایش بازدید پیج:

با حرکت از کمتر از یک پست در هفته به یک الی شش پست در هفته، می توانید تقریباً نرخ افزایش فالوور خود را دو برابر کنید.

 مطابق با جدول زمانی الگوریتمی اینستاگرام و قوانین جدید اینستاگرام، اگر پست های شما به طور منظم به اشتراک گذاشته شوند، می توانند تعامل خوبی با فالوورها پیدا کنند. الگوی ما قوانین جدید اینستاگرام است که پست های شما را در بالای صفحه فیدهای دنبال کنندگان قرار می دهد.

کسب وکار در اینستاگرام

با لایو، زنده بودن خود را به مخاطب نشان دهید!

2. فیلم ها، لایو و استوری ها

در حالی که اینستاگرام به عنوان یک شبکه اشتراک گذاری عکس آغاز به کار کرد، اما توانسته فراتر از عکس ها رشد کند. با ویژگی هایی مانند فیلم ها، لایو و استوری ها، می توانید انواع مختلفی از محتوا را ایجاد کنید تا طرفداران زیادی را جذب کنید و فالوورهای واقعی پیج را به میزان زیادی افزایش دهید.

دلایل قانع کننده گرفتن لایو و قرار دادن استوری:

  • سرعت متوسط میزان جذابیت ​​فیلم ها بسیار بیشتر از تصاویر است.
  • لایوها به عنوان بخشی از استراتژی رسانه های اجتماعی به میزان زیادی به رونق پیج و کسب و کار تاثیر می گذارد.

3. هشتگ های با کیفیت!

هشتگ های مناسب (برحسب موقعیت مکانی) می تواند تصویر شما را در معرض مخاطبان گسترده و هدف قرار دهد.

ما تصمیم گرفتیم دو تحقیق بسیار گسترده انجام بدهیم تا درک کنیم که  پست های اینستاگرام با هشتگ و برحسب مکان چه تاثیری بر درگیر شدن کاربران با پیج دارد. طبق این مطالعات دریافت کردیم که هشتگ ها می توانند بهترین گزینه برای رشد سریع دنبال کنندگان در اینستاگرام باشند. رشد سریع دنبال کنندگان یکی از عوامل مهمی است که به کسب و کارها رونق می بخشد.

پست اینستاگرام با هشتگ و برچسب مکان

اینستاگرام برای هر پست حداکثر اجازه استفاده از 30 هشتگ را می دهد، اما بر اساس تجربه مشخص شده است که بهترین میزان برای استفاده از هشتگ ها 9 عدد است.

با استفاده از ابزارهای رایگان اینستاگرام مانند Display Purpose ، Focalmark و AutoHash ، به راحتی می توانید هشتگ های با کیفیت و مرتبط را برای پست های اینستاگرام خود دریافت کنید. به عنوان مثال، با Display Purpose، به سادگی چند کلمه در مورد تصویر خود تایپ کرده و هشتگ های برتر پیدا می کنید!

4. محتوای تولید شده توسط کاربران را به اشتراک بگذارید!

در یک سال می توانید میزان نمایش پست های خود را تقریباً 400 درصد افزایش بدهید. اما چگونه؟

ساده ترین راه برای فکر کردن در مورد محتوای تولید شده توسط کاربر، این است که: برندهایی که بهترین محتوای کاربر را از سراسر وب می گیرند و با اعتبار دادن به خالق اصلی (کاربر)، آن را در رسانه های اجتماعی یا خود نشان می دهند.

رشد کسب و کار در اینستاگرام

5- با دیگران همکاری کنید!

یکی دیگر از راه های عالی برای افزایش میزان دسترسی به اینستاگرام و افزایش تعداد فالووران، همکاری با دیگران است، چه از طریق مشارکت و چه از طریق حمایت مالی.

به عنوان مثال با شرکت هایی که محصولات مکمل کالاها یا خدمات شما را دارند همکاری کنید تا در استوری ها و یا پست هایشان برند شما را نیز به نمایش در بیاورند.

بازاریابی اینفلوئنسرها

اگر بودجه ای برای حمایت مالی از شبکه های اجتماعی در اختیار دارید، بازاریابی، توسط اینفلوئنسرها را به عنوان مناسب ترین گزینه بازاریابی در نظر بگیرید. یکی از نمونه های بارز بازاریابی اینفلوئنسرها، صدف بیوتی است. این اینفلوئنسر معروف در کنار آموزش میکاپ، محصولات آرایشی با کیفیت را نیز تبلیغ می کند.

6. ارسال پست در بهترین زمان!

پس از بررسی بیش از پنج مطالعه در مورد بهترین زمان ارسال، فهمیدم که بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام وجود ندارد. در عوض، هر برندی بهترین زمان های خاص خود را برای ارسال دارد. تو هم داری! به موقع بودن یک پست یکی از عوامل اصلی در ایجاد یک پست است.

دنبال کنندگان Instagram Insights

همچنین متناوباً می توانید از ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام مانند Insight استفاده کنید تا با استفاده از داده های اینستاگرام، بهترین زمان ارسال پست را پیدا کنید.

7. تجزیه و تحلیل پیج!

یکی از راه های اصلی برای دنبال کردن اینستاگرام خود ارسال مطالب با کیفیت بالا است که پیروان شما دوست دارند و با آن درگیر می شوند.

از کجا می دانید پیروان شما چه چیزی را دوست دارند؟ باز هم، Instagram Insights داده هایی را برای شما فراهم می کند تا بفهمید دنبال کنندگان شما کدام پست را بیشتر دوست دارند.

در برنامه اینستاگرام ، روی عکس نمایه خود ضربه بزنید

روی نماد Instagram Insights (نمودار میله ای) ضربه بزنید

به بخش «ارسال ها» بروید و روی «مشاهده بیشتر» ضربه بزنید

در اینجا پست های برتر خود را مرتب سازی بر اساس تعداد مشاهده خواهید دید. می توانید روی جمله بالای صفحه ضربه بزنید

اینستاگرام Insights Top Posts

آیا شما روندی را مشاهده می کنید؟ آیا نوع خاصی از تصویر برداشت یا تعامل بیشتری دارد؟ تعداد بیشتری از آن تصاویر را ارسال کنید و ببینید آیا دنبال کنندگان شما همچنان دوست دارند و با آن ها تعامل دارند.

حتی می توانید با انتخاب یک پست و ضربه زدن روی “View Insights” در داده ها غرق بشوید. به عنوان مثال، متوجه شدم که در یکی از پست های اخیر، به بیش از 1700 نفر رسیده ایم که ما را دنبال نمی کنند. اگر آنها آن پست را دوست داشته باشند، پس احتمال زیادی وجود دارد که در پایان ما را برای پست های مشابه دیگر دنبال کنند.

8. طرفداران خود را درگیر کنید!

در برگه Explore ، به افراد بیشتری دسترسی پیدا می کند. و احتمالاً پیروان بیشتری کسب کنید. بنابراین یک عمل عالی این است که پیروان خود را با پسندیدن یا پاسخ دادن به نظرات آنها برای پست های خود درگیر کنید.

9. برگزاری مسابقات

این قبیل پست ها روش بسیار مناسبی برای افزایش دسترسی به اینستاگرام و به دست آوردن دنبال کنندگان جدید هستند. به عنوان مثال، شما می توانید فالووران خود را با در نظر گرفتن هدایایی ترغیب به اشتراک گذاری نظرات کنید یا از آن ها بخواهید تا یک دوست را برای ورود به مسابقه پایین پست ها هشتگ بزنند.

با کمک الگوریتم اینستاگرام و فالوورهای خود می توانید به افراد زیادی برسید که ممکن است قبلاً نام تجاری شما را هرگز نشنیده باشند. پس اگر پست های نمایه شما را دوست داشته باشند، ممکن است شما را دنبال کنند.

10. پست متقاطع

در آخر، اطمینان حاصل کنید که طرفداران فعلی شما از طریق پست متقابل می دانند که شما در اینستاگرام هستید. پس فراموش نکنید که اشتراک گذاری پست ها در Facebook ، Twitter و telegram  می تواند یک تاکتیک عالی برای ایجاد فالوورهای اضافی باشد.

اصل مهم در موفقیت اینستاگرامی:

 این اصل این است که هر روز کمی از وقت خود را صرف آویختن و لذت بردن از اینستاگرام کنید. پاسخگویی به نظرات، دنبال کردن دوست های جدید و نظر دادن پایین پست های جذاب طی کرده راه موفقیت است. این زمان صرف شده برای نشان دادن و اشتراک عشق است که می تواند در فالوورهای جدید جواب دهد. همچنین تجربه بهتری از شما در شبکه های اجتماعی برای همه ایجاد می کند.

تجربیات شما از اینستاگرام چیست؟