کلوز فرند اینستا یعنی چی

اینستا به تازگی دکمه سبز رنگی را با عنوان کلوز فرند به استوری اضافه کرده. شاید برای شما هم سوال باشد که کلوز فرند یعنی چه؟ در این مطلب به طور کامل به این موضوع و توضیح آن خواهیم پرداخت.

کلوز فرند (Close Friend)

این اصطلاح که از دو کلمه Close و Friend تشکیل شده در زبان انگلیسی به معنی دوست نزدیک می باشد. کلمه Close به معنی بستن بوده که در این عبارت به معنی نزدیک است.

close friends on instagram

کاربرد در اینستا

تا قبل از اینکه اینستاگرام این قابلیت را به اپلیکیشن خود اضافه کند، استوری کاربران این شبکه اجتماعی به همه فالوور های پیجشان نمایش داده می شد.

اگر پیجی Private بود، تنها دنبال کنندگان آن پیج قادر به بازدید از استوری های پیج بودند و اگر Public بود هر کاربری می توانست از طرق مختلف به بازدید از استوری های پیج بپردازد.

با افزودن کلوز فرند به اینستا، ادمین پیج امکان فیلتر کردن افرادی که مجاز به مشاهده استوری هستند را پیدا کرد.

نحوه استفاده از کلوزفرند

شما می توانید هم قبل از گذاشتن استوری و هم پس از انتشار آن لیست کلوز فرند پیج خود را ویرایش کنید. برای اینکار ابتدا به قسمت Settings یا تنظیمات پیج خود بروید و مطابق تصویر زیر گزینه Close friends List را انتخاب کنید.

کلوز فرند یعنی چه

همانگونه که در تصویر شماره 2 مشاهده می کنید، می توانید افرادی که قبلا به لیست افزوده اید را حذف کنید. در شکل شماره 3 نیز می توانید افراد جدیدی را به لیست کلوز فرند خود اضافه کنید.

عملکرد

نحوه عملکرد کلوز فرند (Close Friends) در اینستا به اینگونه است که اگر در استوری خود گزینه Close Friends را انتخاب کنید، تنها افرادی که در لیست دوستان نزدیک شما قرار دارند قادر به بازدید از استوری شما خواهند بود.

شما می توانید پس از انتشار یک استوری در صورتی که گزینه کلوز فرند را انتخاب کرده باشید، با ویرایش لیست دوستان که در تصویر مشاهده فرمودید، استوری خود را فیلتر نمایید.

مزایای استفاده از کلوز فرند

پیج هایی که عمومی هستند و تعداد فالوور بالایی دارند و دنبال کنندگان پیجشان ترکیبی از دوستان و آشنایان نزدیک و افرادی است که هرگز نمی شناسند، می توانند با استفاده از این گزینه، استوری های خود را در معرض دید افرادی که تمایل دارند قرار دهند.

پیج سلبریتی ها اینچنین است. فرض کنید در یک مهمانی خانوادگی و دوستانه شرکت کرده اند و چندین عکس یادگاری گرفته شده. ادمین پیج می تواند استوری را فقط برای افرادی که در آن مهمانی حضور داشته اند، به نمایش دربیاورد.

32 دیدگاه دربارهٔ «کلوز فرند اینستا یعنی چی»

  1. نه عزیزم برعکس گفتی
   اتفاقا کسایی ک تو کلوز فرند انتخاب بشن میتونن استوریتو ببینن و کسایی ک انتخاب نشدن نمیتونن.
   البته در صورتی ک توی استوریت، گزینه کلوزفرند رو انتخاب کرده باشی
   موفق باشی❤

  2. کارشناس شبکه های اجتماعی

   سلام وقت بخیر، زمانی که استوری گذاشته می شود از شما سوال میپرسد که این استوری برای همه ی فالوور های شما نشان داده شود یا فقط برای کلوز فرند ، در این مرحله اگر استوری را انتخاب کنید همه ی فالوور های شما استوری را میبینند ولی در صورتیکه کلوز فرند را انتخاب کنید فقط افرادی که در لیست کلوز فرند از قبل انتخاب شده اند استوری شما را می بینند.

  1. کارشناس شبکه های اجتماعی

   سلام وقت بخیر ، ابتدا لیست کلوز فرند خود را از بین فالوور های خود انتخاب کنید سپس زمان گذاشتن استوری انتخاب کنید که فقط به کلوز فرند ها نشان داده شود . در واقع استوری سبز رنگ مختص به کلوز فرندز ها است.

  1. کارشناس شبکه های اجتماعی

   سلام وقت بخیر ، خیر محدودیت ندارد شما میتوانید ماکزیمم تمام فالوور های خود را در لیست کلوز فرند خود قرار دهید.

 1. سلام ببخشید اگر کسی جز کلوزفرند من باشه اما جز فالوورز من نباشه بازم میتونه ببینه استوری کلوزفرندو؟

  1. کارشناس شبکه های اجتماعی

   سلام وقت بخیر ، خیر امکان ندارد شخصی بدون اینکه فالوور شما باشد در لیست کلوز فرند قرار بگیرد.

  1. سلام وقت بخیر،
   لطفا شماره سفارشتون را جهت پیگیری ارسال بفرمایید.
   برای پیگیری و پاسخ گویی سریع تر می توانید با شماره 03136640229 در ساعات 9 الی 20 روز های غیر تعطیل تماس و یا از طریق تلگرام 09120463342 با ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *