امتیاز شما به این مطلب

شاید بارها دیده باشید پیج افراد به دلایلی از دست رفته است . یکی از این دلایل می تواند هک شدن پیج باشد. شاید با توجه به این باور غلط که در جامعه رواج دارد شما هم فکر کنید هکرها به سراغ پیج های پرطرفدار می روند اما متاسفانه بارها پیش آمده که پیج های با فالوور پایین هم مورد حمله هکرها قرار گرفته اند. اگر شما هم به دنبال راه حلی مناسب برای حفظ امنیت پیج خود می گردید در این مقاله 4 روش افزایش امنیت اینستاگرام را برایتان توضیح خواهیم داد.

آیا اینستاگرام قابل ردیابی است ؟

یکی از ترفندهایی که در جهت افزایش امنیت اینستاگرام به کار برده شده است، قابلیت ردیابی آن است. برای این کار کافی است ip یا ip address فرد مورد نظر را با استفاده از آیدی فرد پیدا کنید.

اما اینستاگرام با توجه به قوانین سفت و سختی که دارد پیدا کردن ip کاربر را برای افراد دیگر به شدن سخت کرده است.

زمانی ip کاربر اینستاگرام به کار می آید که بخواهیم یک مجرم مجازی را پیدا کنیم . در واقع زمانی که فردی در اینستاگرام مرتکب جرمی شود، با توجه به آدرس ip آن فرد که مختص به همان یک کاربر است می توان او را پیدا کرد.

آیا اینستاگرام قابل ردیابی است

امنیت اینستاگرام چقدر است ؟

امروزه شبکه های اجتماعی به یک منبع اطلاعات شخصی افراد تبدیل شده اند . مسئله امنیت یکی از دغدغه های مهم کاربران تمامی شبکه های اجتماعی تبدیل شده است . پس از آنکه پیج های بزرگ اینستاگرامی با رعایت مورد حمله هکر ها قرار گرفتند این سوال برای کاربران ایجاد شد که امنیت اینستاگرام چقدر است؟

اگر بخواهیم آمار دقیقی از امنیت اینستاگرام ارائه دهیم باید بگوییم که این کار تقریبا غیر ممکن است . اما در کل اینستاگرام با هر به روز رسانی تلاش کرده تا امنیت خود را بالا ببرد . راهکارهایی مثل تایید دو مرحله ای ، برنامه احراز هویت اینستاگرام یا کمک از مسئول امنیت پیج اینستاگرام و … .

در ادامه 4 روش افزایش امنیت اینستاگرام را به شما توضیح خواهیم داد که به کمک آن امنیت پیج خود را بالا ببرید .

بیشتر بخوانید: سیر تا پیاز؛ آموزش کامل اینستاگرام

امنیت اینستاگرام چقدر است

استفاده از روش رمز دو مرحله ای اینستاگرام

یکی از راهکارهای اینستاگرام برای افزایش امنیت کاربران ، استفاده از روش رمز دو مرحله ای اینستاگرام است . در این روش اگر نگران این هستید که فردی جز شما به پیجتان دسترسی پیدا کند یک پیام اطلاع رسانی برای شما ارسال خواهد شد .

این پیام که بیشتر شبیه به یک مجوز است به صورت ایمیل یا پیامک برای شما ارسال خواهد شد . در این مرحله کدی برای شما ارسال خواهد شد که از شما می خواهد اگر خودتان قصد ورود به پیج را دارید به کمک آن کد وارد شوید .

با فعال کردن این قابلیت بدون اینکه بدون پرداخت هزینه امنیت پیج اینستاگرام ، امنیت پیجتان را تضمین خواهید کرد.

ویدئو سلفی احراز هویت اینستاگرام

در سال گذشته اینستاگرام یک قابلیت جدید را به برنامه خود افزود . هدف این قابلیت که ویدئوی سلفی احراز هویت اینستاگرام افزایش امنیت اینستاگرام است . کاربرد این برنامه به این صورت است که در بدو ورود از کاربران یک ویدئوی سلفی می خواهد تا هویت آن ها را تایید کند .

ویدئو سلفی احراز هویت اینستاگرام

البته نکته ای که در مورد این برنامه وجود دارد این است که اینستاگرام تضمین کرده این ویدئوها در اختیار هیچکس قرار نخواهند گرفت . همچنین ویدئو ها پس از 30 روز از حافظه کلی اینستاگرام خارج خواهند شد .

برای استفاده از این قابلیت اینستاگرام از کاربران خود می خواهد تا در بدو ورود از زوایای مختلف از خود عکس بگیرند و برای اینستاگرام ارسال کنند . این کار برای آن است که تایید شود افرادی با شخصیت حقیقی اقدام به ساختن حساب کاربری کرده اند .

برنامه امنیت اینستاگرام

برخی از افراد برای امنیت پیج اینستاگرام خود به دنبال برنامه امنیت اینستاگرام هستند که متاسفانه هنوز چنین برنامه ای وجود ندارد. با این حال استفاده از رمز گذاری دو مرحله ای و داشتن رمز پیچیده برای پیج اینستاگرام بهترین روش برای بالا بردن امنیت پیج اینستاگرامی است.

بیشتر بخوانید: نحوه تغییر رمز عبور اینستاگرام (تغییر پسورد اینستاگرام)

مراجعه به متخصص امنیت اینستاگرام

راه دیگر افزایش امنیت اینستاگرام مراجعه به متخصصین اینستاگرام است . علاوه بر تمام راه هایی که اینستاگرام جلو پای کاربران قرار داده تا امنیت پیج خود را بالا ببرند، افرادی با عنوان متخصص امنیت اینستاگرام نیز در اینستاگرام فعالیت می کنند. شاید بارها در پیج های بزرگ دیده باشید که تاکید می کنند امنیت پیجشان توسط یک فرد متخصص تامین شده است.

مراجعه به متخصص امنیت اینستاگرام

در واقع افراد متخصص با استفاده از الگوریتم های تخصصی اینستاگرام امنیت پیج های دیگر را در ازای دریافت هزینه تامین می کنند. علاوه بر آن اگر پیج شما توسط هکرها مورد حمله قرار بگیرد ، این افراد در برگرداندن پیج اینستاگرام  هک شده به شما کمک خواهد کرد.

هر چند که آموزش امنیت اینستاگرام هر ساله و حتی پس از هر به روز رسانی توسط خود اینستاگرام انجام خواهد شد که دیگر نیاز به پرداخت هزینه نخواهد بود.

نکته پایانی

امنیت اینستاگرام مسئله حائز اهمیتی است که مدیران این شبکه اجتماعی در هر به روز رسانی توجه ویژه به آن می کنند. حمله هکرها در چند سال اخیر باعث شده تا امنیت در اینستاگرام به یک دغدغه جدی تبدیل شود. در این مقاله تلاش کردیم تا با چند راهکار ساده به شما کمک کنیم تا امنیت پیج خود را بالا ببرید.

سوالات متداول

  • آیا برای بالا بردن امنیت اینستاگرام نیاز به صرف هزینه است ؟
    همیشه نه ! شما می توانید با کمک راهکارهایی که خود اینستاگرام پیش رویتان قرار داده خودتان و بدون صرف هیچ هزینه امنیت پیج خود را بالا ببرید
  • بازگردانی پیج هک شده ممکن است ؟
    اگر به موقع متوجه این موضوع شوید می توانید به راحتی و با مراجعه به متخصصین امنیت اینستاگرام نسبت به بازگردانی پیج خود اقدام کنید.