5/5 - (1 امتیاز)

پیش از استفاده از هر شبکه اجتماعی باید با قوانین و مقررات استفاده از آن اشنایی کامل داشته باشید. اینستاگرام نیز از این قائده مستثنی نیست. در صورت نقض قوانین اینستاگرام اکانت شما ریپورت می شود. اگر می خواهید که بدانید چگونه از ریپورت اینستاگرام خارج شوید؟ و همچنین اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشید با ما در فالوکمپ همراه باشید.

ریپورت اینستاگرام یعنی چه؟

احتمالا شما هم با پیج های پرطرفداری برخورد کرده اید که در استوری ها، ریپورت شدن پیج خود را به اطلاع مخاطبان می رسانند و از آنها می خواهند تا با درج کامنت برای محتواهای تازه منتشر شده و افزایش فعالیتشان در این پیج، به رفع ریپورتی کمک کنند. اگر شما هم از جمله کاربران مبتدی هستید که با اصطلاح ریپورت و راه های رفع آن آشنایی ندارید، در ادامه مطلب ما را همراهی نمایید.

ریپورت شدن در اینستاگرام یکی از قابلیت های شبکه های اجتماعی است تا بتوان نظم را در برنامه اعمال کرده و فعالیت کاربران در پلتفرم را کنترل کرد.

ریپورت اینستاگرام

هر برنامه ای در ابتدای ثبت نام، لیستی از قوانین خود را به صورت چکیده وار به سمع و نظر کاربران جدید می رساند تا آنها نحوه فعالیت در این شبکه و چارچوب قوانین را بدانند.ریپورت شدن در اینستاگرام یکی از بهترین قابلیت های مدیریت درست محتواهای منتشر شده در فضای اینستاگرام و اکانت های خاطی است.

پیج هایی که محتواهای غیراخلاقی، نژاد پرستانه و هرگونه محتوای خلاف قوانین اینستاگرام را منتشر می کنند، به سرعت ریپورت اینستاگرام بر روی پیج های متخلف اعمال خواهد شد؛ چرا که کاربران اینستاگرام به محض مشاهده چنین محتواهایی، گزارش ریپورت را برای تیم پشتیبانی ارسال کرده و به سرعت این گزارشها پیگیری خواهند شد.

دلایل ریپورت شدن در اینستا

دلایل زیادی برای ریپورت شدن پیج شما توسط اینستاگرام وجود دارد که در ادامه قصد داریم این دلایل را برای شما بیان کنیم و در آخر بگوییم چطور از ریپورت خارج شوید.

 • عدم رعایت کپی رایت دیگر کاربران

یکی از دلایل ریپورت شدن پیج شما توسط اینستاگرام، رعایت نکردن حق کپی رایت دیگر کاربران است. کپی رایتینگ یکی از قوانین سفت و سخت جهانی است که تنها مختص به شبکه های اجتماعی نمی شود. قانون کپی رایتینگ در واقع از کپی برداری نسخه اصلی منتشر شده، جلوگیری می کند. گاها حتی این قوانین به قدری سفت و سخت هستند که رعایت نکردن آن ها مستلزم پرداخت هزینه ‌های مالی می شود.

بیشتر بخوانید: 5 ترفند مخفی برای گذاشتن استوری اینستاگرام

کپی رایت در ریپورت اینستاگرام

در اینستاگرام هم رعایت نکردن حق کپی رایت کاربران و استفاده از عکس یا کپشن آن ها بدون ذکر منبع، باعث می شود تا با گزارش کاربران، پیج شما ریپورت شود.

 • کاربران زیادی شما را بلاک کنند

حتما بارها پیش آمده که به کمپین های بلاک برخورده باشید که به دلایل مختلف از فالورهای خود میخواهند تا فردی خاص را در اینستاگرام بلاک کنند، دلایلی مانند پیج فیک، توهین، مسائل اجتماعی و…. این بلاک های متعدد به مرور باعث ریپورت شدن پیج شما می شود .

 • ارسال بیش از حد دایرکت

اگر شما در مدت زمانی محدود برای تعداد زیادی از کاربران دایرکت ارسال کنید، طبق الگوریتم های اینستاگرام، خود به خود توسط اینستاگرام ربات تشخیص داده می شوید و پیجتان ریپورت می شود. بنابراین حتی زمانی که می‌خواهید اقدام به ارسال پیام انبوه در اینستاگرام پیج‌تان را تبلیغ کنید، باید الگوریتم‌های این شبکه‌ی اجتماعی را به خوبی بشناسید.

بهترین روش برای ارسال پیام تبلیغاتی در اینستاگرام، خرید ارسال دایرکت انبوه اینستاگرام است.

 • انتشار پست ها و تبلیغات غیرمجاز

پست گذاری در اینستاگرام شامل قوانینی می شود که تعیین میکند چه پست هایی ماز به اشتراک گذاری هستند و چه پست هایی نیستند. اگر شما تبلیغات غیر مجاز یا پست های اسپمی را منتشر کنید که در ابتدای ورود به اینستاگرام برایتان تعیین شده بود چنین محتواهای با قوانین اینستاگرام مغایرت دارد، خود به خود پیج شما توسط کاربران بلاک می شود و یا خود اینستاگرام شما را بلاک می کند.

تبلیغات در ریپورت اینستا
 • انتشار بیش از حد زمانی اینستاگرام

انتشار پست در اینستاگرام شامل زمانبندی خاصی می شود که اگر در زمانبندی تعیین شده بیش از حد مجاز پست به اشتراک بگذارید، پیج شما طبق الگوریتم های اینستاگرام ریپورت می شود. باید به این نکته توجه داشته باشید فاصله زمانی پست گذاریتان کمتر از میزان تعیین شده نباشد.

 • کاربران متعددی را در زمانی محدود آنفالو کنید

بسیاری از افراد برای بزرگ شدن پیجشان پس از آنکه تعداد فالورهایشان بالا می رود، تعداد زیادی از فالوینگ های خود را آن فالو میکنند. انفالو کردن تعداد زیادی فالوینگ در یک بازه زمانی کوتاه باعث ریپورت شدن پیجتان میشود. این نوع ریپورت نیز توسط خود اینستاگرام و طبق الگوریتم های آن انجام میگیرد.

 • تعداد زیادی کاربر را در یک روز فالو کنید

فالو کردن پشت سر هم کاربران به اندازه آنفالو کردن می تواند برای پیج شما مخرب باشد. این که تعداد زیادی کاربر را در یک روز و در بازه زمانی کوتاه فالو کنید، می تواند باعث ریپورت شدن پیج شما شود. طبق این الگوریتم اینستاگرام شما مجاز هستید در طول یک ساعت میزان مشخص شده ای از افراد را فالو کنید. حتی زمانی که فالوورهایتان به روشی مغایر الگوریتم‌های اینستاگرام افزایش پیدا کند، اکانت شما با محدودیت‌هایی روبرو می‌شود. بهترین روش افزایش دنبال کننده، خرید فالوور اینستاگرام مطابق استانداردهای این شبکه اجتماعی است.

ریپورت شدن در اینستا
 • پست های ضد حقوق بشر را منتشر کنید

زمانی که به قسمت ریپورت یک پیج مراجعه می کنید، گزینه‌هایی با عنوان دلایل ریپورت مواجه می شوید؛ یکی از این دلایل انتشار پست های غیر مجاز، انتشار پست هایی مغایر با قوانین حقوق بشر است.  در دنیای امروزی که ناامیدی و جنگ موضوعی همه گیر شده است، قوانین بین المللی سعی دارند با  قوانین متعدد از گسترش آن جلوگیری کنند؛ قوانین شبکه های اجتماعی نیز شامل حال این مسائل می شوند.

 • هم نام بودن پیجتان با اسم پیج هایی که تیک آبی دارند

اینکه پیج شما با پیج هایی که تیک آبی دارند هم نام باشند، این باور را به وجود می آورد که شما قصد دارید برای یک پیج معروف پیج فیک بزنید و همین موضوع باعث می شوود تا اینستاگرام برای حفظ آبروی افراد مشهور پیج شما را ریپورت کند .

 • از قوانین کلی اینستاگرام پیروی نکنید

به علاوه این قوانین که اسم برده شد، قوانین متعددی وجود دارند که شما در ابتدای ورودتان به اینستاگرام و پس از ثبت نام آن ها را میپذیرید و پذیرش آن قوانین به این معنا است که اگر زمانی از آن قوانین پیروی نکنید، اینستاگرام حق دارد پیج شما را ریپورت کند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با قوانین اینستاگرام 2022

قوانین ریپورت اینستاگرام

ریپورت کردن اکانت ها در فضای اینستاگرام به راحتی با زدن گزینه ریپورت امکان پذیر است و حتی می توان پست ها را نیز تک به تک ریپورت کرد؛ اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که ریپورت شدن یک پیج، پس از بررسی های تیم پشتیبانی اینستاگرام امکان پذیر است.

برخی از دلایلی که می توان یک اکانت یا پست و حتی استوری را برای ریپورت کردن درنظر گرفت، عبارتند از:

 1. اکانت هایی که با ارسال مکرر پیام های تبلیغاتی یا نوشته های غیرمعقول، آرامش شما را برهم زنند یا حتی پیج هایی که در پایین پیت های منتشر شده در اکانت شما، متن های نامتعارفی را کامنت می نمایند، می توان به تیم اینستاگرام گزارش کرد.
  البته این نکته را در نظر بگیرید که اینستاگرام خود یک قطب تجاری آنلاین محسوب می شود و تبلیغات در بستر آن به جز مواردی که موجب ناراحتی افراد و کاربران می شود، مجاز و معقول می باشد.
دلایل ریپورت اینستاگرام
 1. اکانت هایی که با انتشار محتواهای غیراخلاقی نظم حاکم در فضای اینستاگرام را بر هم می زنند، به سرعت ریپورت شده و محدود می شوند.
 1. حساب های کاربری که با محتواهای کودک آزاری، حیوان آزاری و نژادپرستانه را در فضای اینستاگرام گسترش می دهند، برخورد جدی با آنها صورت می گیرد و به سرعت به تخلفات آنها در این فضا رسیدگی خواهد شد.
 1. اکانت هایی که با جعل هویت افراد معروف در اینستاگرام فعالیت می کنند، تنها با یک گزارش مبنی بر جعل هویت افراد حقیقی به راحتی ریپورت شده و حتی این اکانت ها بسته خواهند شد.4
 1. استفاده و انتشار آثار هنری مانند موسیقی ها در اینستاگرام بدون اجازه فرد سازنده به سرعت اکانت شما را در این پلتفرم ریپورت خواهد کرد.
استفاده بدون اجازه موسیقی در ریپورت اینستا
 1. پیج هایی که محتواهایی در زمینه هنجارهای اجتماعی مانند روش های خودکشی و … را در صفحات خود در فضای اینستاگرام به اشتراک می گذارند نیز از ریپورت این برنامه در امان نخواهند بود.

درنظر داشته باشید که ریپورت شدن در اینستاگرام چه با ارسال گزارش سایر کاربران و چه با بررسی های تیم خود اینستاگرام، درصورت زیر پا گذاشتن هریک از این قوانین با مشکلات و محدودیت هایی همراه خواهد بود.

از کجا بفهمیم در اینستاگرام ریپورت شده ایم؟

اگر از قوانین فوقی که از آنها صحبت شد  پیروی نکنید، پیج شما طبق تعهدی که خودتان هم پذیرفته اید ریپورت خواهد شد. حالا که با دلایل ریپورت پیج آشنا شدید قصد داریم در ادامه مطلب به شما علائم ریپورت شدن را آموزش دهیم:

 1. نمی توانید عکسی را لایک کنید

یکی از دلایلی که نشان می دهد پیج شما ریپورت شده این است که متوجه می شوید نمیتوانید هیچ پستی را لایک کنید و تا مدت ها پی شما به همین صورت باقی می ماند.

 1. نمیتوانید کامنت بگذارید

گاهی پیش می آید که متوجه می شوید کامنت گذاشتن برایتان غیر ممکن می شود، این یکی دیگر از نشانه هایَ ریپورت شدن است

 1. نمی توانید کسی را در اینستاگرام فالو کنید
علائم ریپورت در اینستا

پس از آنکه پیج شما در اینستاگرام ریپورت شد، شما دیگر نمی توانید کسی را فالو کنید؛ عدم توانایی در فالو کردن یکی دیگر از نشانه هایی است که به شما می گوید که ریپورت شده اید؛ حواستان باشد گاهی اگر مسئله ریپورت شدن را جدی نگیرید امکان دارد پیجتان خود به خود از اینستاگرام حذف شود.

بیشتر بخوانید: چرا اینستاگرام برخی پست ها را حذف می کند؟

روش رفع ریپورت اینستاگرام

مسئله ای که حالا و بعد از شناخت و علل و نشانه های ریپورت اینستاگرام با آن رو به رو می شوید این است که چگونه از این ریپورت خارج شوید .  در ادامه مقاله سعی داریم راه حل هایی که برای خارج شدن از ریپورت به آن نیازمندید را به شما معرفی کنیم تا بدانید در این مواقع چه کار کنید.

 • ایمیل و حساب کاربری خود را تغییر دهید

اولین راه پیشنهادی این است که پس از ریپورت شدن پیجتان آدرس ایمیل حساب کاربری و شماره تلفن خود را بلافاصله تغییر دهید. برای این کار کافی ست وارد حساب کاربری خود شوید و در قسممت اطلاعات شخصی، ایمیل و شماره تلفن خود را تغییر دهید.

 • کاربران برایتان کامنت انگلیسی بگذارند

یکی از قدیمی ترین روش های رفع ریپورت آن است که از فالورهای خود بخواهید زیر آخرین پست شما برایتان کامنت انگلیسی بگذارند. در واقع این کار به اینستاگرام ثابت می کند پیج شما فیک یست و هنوز هم اعتبار دارد. توجه داشته باشید که این روش همیشه کافی نیست با این حال بسیار از اکانت‌ها تجربه موفقی در این زمینه داشته‌ اند.

رفع ریپورت اینستاگرام
رفع ریپورت اینستاگرام
 • به اینستاگرام درخواست رفع ریپورت بدهید

یکی دیگر از راه های رفع ریپورت این است که خودتان از اینستاگرام بخواهید ریپورت شما را لغو کند. در این روش کافی است به قسمت تنظیمات اینستاگرام خود بروید و گزینه  REPORT A PROBLEM را انتخاب کنید . در این روش اینستاگرام ابتدا مشکل را شناسایی کرده و پیج شما را از حالت تعلیق در می آورد.

 • صبر کردن

در نهایت و پس از انکه تمام کارهای بالا انجام دادید، اگر پیج شما از حالت ریپورت خارج نشد، تنها کاری که می توانید انجام دهید صبر کردن است. پس از انجام تمام این مراحل صبر کنید تا خود اینستاگرام به مرور به مسائل رسیدگی کند و پیج شما را از حالت تعلیق در بیاورد.

متن انگلیسی رفع ریپورت اینستاگرام

همانطور که در تیتر بالا برای شما عزیزان به طور کامل مراحل رفع ریپورت اینستاگرام آموزش داده شد، ارسال ایمیل به تیم اینستا و درج کامنت های انگلیسی از جمله راه حل هایی بودند که سرعت رفه ریپورتی پیج ها را افزایش می دادند.

برخی از کاربران ممکن است به دلیل آشنا نبودن با زبان انگلیسی در نوشتن متن های رفع ریپورتی مشکلاتی را داشته باشند. شما به راحتی با انجام مراحل زیر می توانید ایمیل هایی را برای پشتیبانی تیم اینستاگرام ارسال کنید:

 • وارد اینستاگرام خود شده و گزینه تنظیمات را باز نمایید
 • بخش Help را انتخاب کنید
 • اولین گزینه یعنی  Report a problem  را بزنید
 • پنجره جدیدی برای شما باز می شود که در آن دوباره بر روی Report a problem ضربه بزنید
 • سپس متن زیر را در جای خالی  Submit نمایید.

Hi. I’ve noticed that my account has been suspended. Considering that I have neither done any spam moves nor any rule violation, I think you can consider lifting the suspension. Thank you

بیشتر بخوانید: پاک کردن چت اینستاگرام در چند مرحله ساده

سخن آخر

طبق مطلبی که خواندیم ریپورت شدن یکی از راه های اینستاگرام برای جلوگیری از بی قانونی در پلتفرم این شبکه اجتماعی گسترده است .

اما با شناخت عواملی که موجب ریپورت شدن پیجتان می شوند می توانید از این اتفاق جلوگیری کنید و اگر ناخواسته دچار این معضل شدید می توانید به راحتی و با انجام همین چند اقدام ساده پیج خود را از حالت تعلیق خارج کنید . حالا شما هم می توانید به راحتی پیجتان را از ریپورت در بیاورید؟