امتیاز شما به این مطلب

قرار گرفتن در لیست پیشنهادی اینستاگرام برای فالو کردن، یکی از مسائلی است که اکثر پیج ها به خصوص پیج های بیزینسی به دنبال آن هستند. چرا که به دیده شدن شان کمک بسیاری می کند. اگر شما هم می خواهید در suggestion اینستاگرام قرار بگیرید، این مقاله آموزشی را تا انتها دنبال کنید.

معنی Suggested در اینستاگرام چیست؟

این کلمه در لغت به معنای «پیشنهاد شده» است. لیست پیشنهادی اینستاگرام، اکانت هایی هستند که هوش مصنوعی این برنامه براساس برخی معیار ها به شما معرفی می کند تا شما در صورت تمایل آن ها را فالو کنید.

اما این لیست چگونه تنظیم می شود و هوش مصنوعی اینستاگرام چه کسانی را در لیست پیشنهادی اینستاگرام ما قرار می دهد؟

لیست پیشنهادی اینستاگرام، بر چه اساسی انتخاب می شود؟

لیست پیشنهادی اینستاگرام، به سه صورت در این اپلیکیشن قابل مشاهده است:

 1. هنگامی که شما عبارتی را در قسمت سرچ اینستاگرام جستجو می کنید و برخی اکانت ها در صدر پیشنهادات اینستاگرام برای فالو کردن قرار می گیرند.
 2. زمانی که شما وارد پروفایل یک کاربر می شوید، لیستی را در قسمت پایین دکمه فالو مشاهده می کنید که تعدادی اکانت اینستاگرام برای فالو کردن به شما نمایش داده می شود.
 3. در قسمت اعلانات یا همان نوتیفیکیشن ها (آیکون قلب) شما می توانید لیستی از اکانت ها را مشاهده کنید که اینستاگرام به شما پیشنهاد فالو کردن آن ها را می دهد.
suggestion اینستاگرام چگونه انتخاب میشود

چه کسانی در لیست پیشنهادی اینستاگرام قرار می گیرند؟

اینستاگرام برای معرفی پیج ها در لیست پیشنهادی، معیار هایی دارد. برای قرار گرفتن در لیست پیشنهادی سرچ اینستاگرام چه چیز هایی اهمیت دارد؟

 1. تعداد فالوور های اکانت
  هرچه تعداد فالوور های یک اکانت بیشتر باشد، آن اکانت در نتایج Search اینستاگرام در ردیف های بالاتری قرار می گیرد.
 2. اکانتی که شما آن را فالو می کنید
  زمانی که شما به قسمت SEARCH اینستاگرام می روید و به عنوان مثال حرف A را سرچ می کنید، اکانت هایی که شما آن ها را فالو می کنید، احتمال بیشتری دارد که در نتایج بالاتر قرار بگیرند.
 3. اکانت هایی که فالووینگ های شما آن ها را فالو می کنند
  در هنگام جستجوی یک حرف یا عبارت در قسمت سرچ اینستاگرام، اکانت هایی که توسط تعداد زیادی از فالووینگ های شما دنبال می شوند، در نتایج جستجو ظاهر خواهند شد.
لیست پیشنهادی سرچ اینستاگرام

اما چه اکانت هایی در قسمت Suggestion نوتیفیکیشن های اینستاگرام قرار می گیرند؟

 1. کانتکت های موبایل شما
  افرادی که شما شماره موبایل آن ها را در تلفن همراه خود ذخیره کرده اید، در این قسمت قرار می گیرند.
 2. اکانت هایی که با آن ها فالوور و فالووینگ مشترک دارید
  اکانت هایی که تعداد زیادی از دوستان تان آن ها را فالو می کنند و یا آن ها دوستان شما را فالو می کنند، در لیست suggestion های بخش نوتیفیکیشن قرار می گیرند.
 3. برخی از کاربران جدید اینستاگرام
  افرادی که به تازگی در اینستاگرام اکانت ایجاد کرده اند، با عنوان new to instagram در این قسمت به عنوان کاربر پیشنهادی قرار می گیرند.
Suggestion نوتیفیکیشن های اینستاگرام

و در نهایت، کدام اکانت ها هستند که زمانی که شما یک پیج جدید را فالو می کنید، به عنوان لیست پیشنهادی اینستاگرام برای شما قابل مشاهده اند؟

 1. پیج های مرتبط با پیجی که به تازگی آن را فالو کرده اید
  زمانی که اقدام به فالو کردن یک پیج جدید می کنید، اگر به عنوان مثال پیج مورد نظر در زمینه فروش پالتو باشد، برخی دیگر از پیج هایی که در همین زمینه وجود دارند، در لیست پیشنهادی اینستاگرام برای فالو کردن قرار می گیرند.
 2. اکانت هایی که پیج فالو شده توسط شما، با آن ها تعامل دارد
  در این بخش، برخی از اکانت هایی که پیج فالو شده توسط شما با آن ها تعامل بالایی دارد، در لیست پیشنهادی قرار می گیرند.
 3. پیج هایی که تعداد زیادی از فالووینگ های شما آن را دنبال می کنند
  همانند دو بخش قبلی، یکی دیگر از معیار های انتخاب افراد برای قرار گرفتن در این لیست، این است که توسط تعداد زیادی از فالووینگ های شما فالو شده باشد.
لیست پیشنهادی اینستاگرام برای فالو

چگونه در لیست پیشنهادی اینستاگرام قرار بگیریم؟ (8 راهکار تضمینی)

برای این که در لیست پیشنهادی اینستاگرام برای فالو کردن قرار بگیرید. باید تلاش کنید که تعداد فالوور ها و همچنین اینگیجمنت پیج خود را بالا ببرید. برای افزایش فالوور و اینگیجمنت، راه های مختلفی وجود دارد که ما 8 تا از این راهکار ها را در ادامه برای شما خواهیم گفت:

 1. برای پیج خود موضوع خاصی در نظر بگیرید
  زمانی که شما بدون داشتن نظم و موضوعی خاص، صرفا هر محتوایی را پست می کنید، افراد، تمایل زیادی به دنبال کردن شما نخواهند داشت.
  به عنوان مثال افرادی که علاقمند به موضوعات طنز هستند، پیج های فان را دنبال می کنند. یا کسانی که به اخبار و سیاست علاقه دارند پیج های خبری را دنبال می کنند.
  اکنون اگر شما از هر دری سخن بگویید و درباره همه موضوعات تولید محتوا کنید، فالوور ها از شما خسته می شوند و ترجیح می دهند پیج های تخصصی تر را دنبال کنند.

  انتخاب موضوع پیج اینستاگرام
 2. از نظرسنجی استفاده کنید
  نظرسنجی کردن از مخاطبان، دو پیامد برای شما دارد. اول اینکه با نظر پرسیدن از مخاطبان شما آن ها را ترغیب می کنید که نظر خود را بگویند و اینگونه تعامل آن ها با پیج شما افزایش می یابد و اینگیجمنت شما بالاتر می رود.
  دومین پیامد نظرسنجی این است که شما با نظرات و علاقمندی های مخاطبان تان بیشتر آشنا می شوید در نتیجه می توانید برای تولید محتوا های آینده این علاقمندی ها را مدنظر قرار دهید تا بازخورد بیشتری بگیرید.
 3. از تصاویر زنده در محتوا های خود استفاده کنید
  سعی کنید از تصاویر زنده بیشتر از تصاویر گرافیکی و تصویر سازی استفاده کنید. چرا که مخاطبان با این نوع تصاویر ارتباط بهتری برقرار می کنند. به خصوص اگر این تصاویر، عکس یا ویدیویی از خودتان باشد.

  پست اینستاگرام
 4. به ترکیب رنگی پست هایتان دقت کنید
  بهتر است یک قالب، ترکیب رنگی و یا سبک عکاسی خاص برای پست های خود داشته باشید. به این صورت زمانی که اگر مخاطبان تصاویر پیج شما را در جای دیگری دیدند بتوانند حدس بزنند که متعلق به شماست.
  به عنوان مثال اگر عکاس هستید، می توانید عکاسی آنالوگ را به عنوان امضای شخصی خود انتخاب کنید.
 5. تبلیغات انجام دهید
  تبلیغات بخش جدایی ناپذیر کسب و کار های امروزی است. اگر شما کسب و کاری در اینستاگرام دارید و می خواهید درآمد خود را افزایش دهید. یا حتی اگر بلاگر هستید یا هرنوع خدمات دیگری که ارائه می دهید، بدون تبلیغات راه بسیار سختی در پیش خواهید داشت.
  در شرایطی که تمام رقبای شما بودجه ای را به تبلیغات اختصاص می دهند، شما اگر این کار را انجام ندهید از رقبای خود عقب خواهید بود.

  تبلیغات در اینستاگرام
 6. فالوور بخرید
  یکی از راه هایی که به سرعت رشد شما در اینستاگرام کمک می کند، خرید فالوور است. این راهکار به خصوص برای پیج های نوپا و تازه کار می تواند بسیار راه گشا باشد.
  تعداد بالای فالوور ها، برای افراد جدیدی که به پیج شما سر می زنند نشان دهنده اعتبار شما خواهد بود.
 7. رقبای خود را آنالیز کنید
  شما می توانید با تحلیل و بررسی پیج رقبایتان و افرادی که در حوزه کاری شما فعالیت می کنند، نقاط قوت و ضعف آن ها را پیدا کنید.
  با این کار، می توانید جنبه هایی که رقبا در آن ضعف دارند را در خودتان تقویت کنید تا از آن ها متمایز شوید و جلو بیفتید. برای آنالیز رقبا می توانید از اینسایت اینستاگرام استفاده کنید.
 8. به طور منظم تولید محتوا کنید
  تولید محتوای افراطی و زیاد در روز، مخاطبان را خسته می کند و باعث می شود آن ها پیج شما را آنفالو یا میوت کنند.
  از طرفی زمانی که شما برای مدت طولانی پست یا استوری جدید منتشر نمی کنید، ممکن است مخاطبان شما را فراموش کنند.
  پس بهتر است تولید محتوای منظم و با برنامه ریزی داشته باشید تا به میزان معقولی در روز پست و استوری منتشر کنید. این کار به دیده شدن بیشتر محتوا هایتان کمک می کند.
تولید محتوا منظم در اینستاگرام

بیشتر بخوانید: استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام

چگونه در سرچ اینستاگرام پیدا نشویم

درست است که بسیاری از افراد و بخوص صاحبان پیج های بیزینسی علاقمندند که در لیست پیشنهادی اینستاگرام قرار بگیرند و بیشتر دیده شوند.

اما بسیاری از افرادی که پیج خصوصی دارند، تمایلی ندارند که کسی آدرس پیج خصوصی شان را داشته باشد. بنابراین ما در ادامه می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه در سرچ اینستاگرام پیدا نشوید.

برای اینکه وقتی کاربران، عبارات مشابه آیدی شما را در سرچ اینستاگرام جستجو می کنند، پیج شما به عنوان پیج پیشنهادی نمایش داده نشود، کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

 • با استفاده از مرورگر، وارد سایت اینستاگرام شوید.
 • به صفحه پروفایل خود رفته و بر روی دکمه Edit profile کلیک کنید.
چگونه در سرچ اینستاگرام پیدا نشویم
 • به پایین صفحه اسکرول کنید. این عبارت را مشاهده می کنید:
  Include your account when recommending similar accounts people might want to follow
 • کافیست تیک عبارت را غیر فعال کنید و در نهایت بر روی دکمه آبی رنگ Submit ضربه بزنید.
حذف قرار گرفتن در suggested اینستا

سخن پایانی

در این مقاله درباره لیست پیشنهادی اینستاگرام برای فالو صحبت کردیم و راه هایی را برای قرار گرفتن در لیست پیشنهادی یا همان suggested اینستاگرام به شما ارائه دادیم.

همچنین درباره نحوه غیر فعال کردن قابلیت لیست پیشنهاد فالو در اینستاگرام صحبت کردیم. شما می توانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها ارسال کنید.

چگونه در لیست پیشنهادی فالو در اینستاگرام قرار بگیریم؟

با استفاده از راهکار هایی که تعداد فالوور ها و اینگیجمنت شما را افزایش می دهد، می توانید در این لیست قرار بگیرید.

چگونه در سرچ اینستاگرام پیدا نشویم؟

از طریق نسخه وب اینستاگرام به قسمت ادیت پروفایل بروید و تیک عبارت
Include your account when recommending similar accounts people might want to follow را غیر فعال کنید.

چه کسانی در لیست پیشنهادی اینستاگرام برای فالو قرار می گیرند؟

مخاطبین گوشی شما، پیج هایی که فالوور ها و فالووینگ هایتان با آن ها تعامل دارند و پیج هایی که با آن ها فالوور یا فلویینگ مشترک زیادی دارید.