اگر افزایش درآمد از اینستاگرام در روزهای سال 99 برای شما دغدغه نیست این مطلب را نخوانید. در حالی که همگی در حال آماده شدن برای عید و حال و هوای آن هستند، فرصت خوبی برای افزایش کسب درآمد به خصوص در اینستاگرام است. با فالوکمپ همراه باشید تا چند ایده برای پولدار شدن تان به شما بگوییم.

از اینستاگرام چگونه می توان کسب درآمد کرد؟

به طور کلی دو نوع کسب درآمد از اینستاگرام وجود دارد. یکی از راه تبلیغات و دیگری از راه فروش محصولات و خدمات. در حالت اولی شما خدمت و یا کالایی به مشتری خود عرضه نمی کنید؛ بلکه با تبلیغاتی که در پست و استوری خود انجام می دهید هزینه ای را از مشتری خود دریافت می کنید.

تعرفه تبلیغات بسته به میزان بازدیدها، فالوورها و محتوای پیج می تواند متغیر باشد. هم چنین در تبلیغات بسته به میزان ساعت تبلیغات هزینه دریافتی متفاوت است. جدول زیر نمونه ای از تعرفه تبلیغات در اینستاگرام را نشان می دهد:

موضوع پیج های تبلیغ کننده محدوده هزینه مصرفی ( تومان) حداقل هزینه ( تومان)
پیج های آشپزی و خانه داری  بین 2 تا 10 میلیون فالوور 600,000 – 4,900,000 600,000
پیج سلامتی و ورزش بین 1 تا 8 میلیون فالوور 480,000 – 3,600,000 480,000
پیج مد و سلامتی بین 2 تا 10 میلیون فالوور 380,000 – 3,100,000 380,000
پیج های دانستنی و سرگرمی بین 2 تا 10 میلیون فالوور 2,400,000 – 6,800,000 2,400,000
پیج های مدیا و هنرمندان با بیش از  2 تا 10 میلیون فالوور 2,200,000 – 5,900,000 2,200,000

 هم چنین تعرفه تبلیغات استوری اینستاگرام به طور تقریبی به صورت زیر می باشد:

مقدار بازدید استوری تعرفه تبلیغات استوری
40 K 240,000 تومان
50K 300,000 تومان
100 K 600,000 تومان
500 K 3,000,000 تومان
1000K 6,000,000 تومان

همان طور که می بینید تبلیغات یک راه عالی برای کسب درآمد از اینستاگرام است. اما برای رسیدن به این نقطه باید تلاش های زیادی کرد. با ما همراه باشید تا راه هایی برای افزایش فالوور و کسب درآمدتان از اینستاگرام در روزهای پایانی سال 98 بیاموزیم.

قبل از هر چیزی باید این کار را انجام داده باشید

مهم نیست که به فکر کسب درآمد از کدام راه هستید! مهم ترین مساله تعداد فالوورهای شماست. همان طور که بارها و بارها گفته ایم تعداد فالوورها و تعداد لایک های پیج شما نقش به سزایی در جذب مخاطب و اعتماد او دارد.

  • اگر تعداد فالوورهای شما زیاد نیست به فکر خرید فالوور اینستاگرام باشید. این کار برای شروع واقعا لازم است. زیرا طبق تحقیقات انجام شده ، احتمال جذب مخاطب به پبج هایی با تعداد فالوور کم، پایین تر است. پس به نظر می رسد واقعا خرید فالوور در ابتدای کار الزامی است.
  • ممکن است تعداد فالوورهای پیج شما بالا باشد اما تعداد لایک و ویو آن راضی کننده نیست. جدا از عواملی که ممکن است در این قضیه نقش داشته باشند باید تاثیر روانی آن را بر روی فالوورها و کاربران تازه وارد در نظر بگیرید. کم بودن تعداد لایک و ویو به فالوورهای شما این پیام را می دهد که حتما فالوورهای شما فیک و الکی است. پس اعتماد او را از دست می دهید.
  • پس از همه این ها، پیج شما باید واقعا ارزش دنبال کردن داشته باشد. آیا در بین این بازار شلوغ و پر زرق و برق اینستاگرام پیج شما حرف جدیدی برای گفتن دارد؟ آیا محصولی که می خواهید به فروش برسانید تفاوتی با  محصولات دیگر رقبا ( قیمتی، کیفیتی، خلاقیت و … ) دارد؟

زمانی که از سه گام بالا مطمئن شدید می توانید برای برداشتن گام های بعدی آماده شوید و تاثیر آن را در پیج های خود ببینید.

از همین حالا، حال و هوای عید را به پیج خود بیاورید

چیز زیادی تا عید نوروز نمانده است. مهم نیست که شما می خواهید یک اینفلوئنسر باشید و از تبلیغات در پیج خود پول در بیاورید یا اینکه می خواهید صرفا محصولاتتان را در اینستاگرام به فروش برسانید. عید و حال و هوای آن را به پیج خود بیاورید.

برای کسب درآمد از تبلیغات تعداد فالوورها و تعداد لایک و بازدید شما اهمیت پیدا می کند. پس باید به فکر بالا بردن آن باشید. ممکن است شما صاحب یک پیج با روایت اتفاقات روزمره باشید. در این صورت هزاران راه برای شما وجود دارد. از نحوه تمیز کردن اجزای مختلف خانه گرفته تا نحوه چیدمان سفره هفت سین می تواند مفید باشد. موضوعاتی مانند ست کردن رنگ های متناسب با مد روز، خلاقیت برای تمیز و مرتب کردن قسمت های مختلف خانه، کارهای هنری آسان برای تزییات، پخت شیرینی و … همه می تواند در زمره موضوعاتی باشد که برای فالوورهای شما جذاب است. گفتن نکات کاربردی در این زمینه می تواند به اشتراک گذاشتن بیشتر پست ها، کامنت ها ، بازدید ها و نهایتا افزایش فالوور منجر شود.

هم چنین از گذاشتن کمپین ها در این روزها غافل نشوید. راه انداختن کمپین های خانه تکانی، برپایی سفره هفت سین، خرید های عید و … می تواند باعث ایجاد همدلی زیاد در بین فالوورها ، وابستگی آن ها به پیج شما و معرفی شما به دوستان شان شود.  

در صورتی که فروشنده کالا و خدمات هستید باید حس خرید عید و انجام کارهای عید را به صورت غیر مستقیم به ان ها یادآوری کنید. در این بین ایجاد یک فرصت برای مطرح کردن تجربیات فالوورهایتان نیز می تواند موثر باشد.

تبیغات پایا پای داشته باشید

فرقی نمی کند ادمین چه نوع پیجی در اینستاگرام هستید. اگر هزینه تبلیغ در پیج هایی با فالوور بالا را ندارید می توانید از روش های رایگان تبلیغات استفاده کنید. پیج هایی را بیابید که حدس می زنید کاربران و فالوورهای آن ها به حوزه کاری شما علاقه مند باشند. با ادمین های این پیج ها صحبت کنید و پیشنهاد یک تبلیغ دو جانبه را به او بدهید. یعنی شما پیج او را به فالوورهای خود معرفی می کنید و در مقابل او نیز همین کار را برای شما انجام خواهد داد. یک راه آسان و کاربردی برای افزایش فالوور واقعی و فعال.

گذاشتن فروش ویژه و آف برای محصولات قبلی اما با یک تفاوت

هم زمان با پایان فصل خیلی از مردم منتظر آف ها و تخفیفات پایان فصل، برای یک خرید اقتصادی هستند. زدن تخفیف ویژه توسط همه فروشگاه و پیج ها هم یک کار معمول و روتین به شمار می رود. اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که هم زمان با معرفی محصولات آف خورده، اجناس جدید خود را نیز معرفی کنید.

طبق بررسی های انجام شده، زمانی که شخصی بخواهد یک خرید از شما انجام دهد، تمایل بیشتری برای خریدن کالاهای دیگر در همان زمان، از شما دارد. بیایید با یک مثال قضیه را روشن تر کنیم.

فرض کنید کالای الف که شما به فروش می رسانید به طور مشابه و با قیمت تقریبا یکسان در پیج های دیگر نیز به فروش می رسد. شما یک تخفیف بر روی کالایی خاص مثلا ب می گذارید. من قصد خرید این کالای تخفیف خورده را پیدا می کنم. در این حالت با خودم فکر می کنم بهتر است محصول الف را که توجه مرا جلب کرده بود نیز همراه کالا ب سفارش دهم. اما اگر معرفی محصول الف را به  تاخیر بیندازید و  بعد از همه تخفیفات باشد من تنها کالای ب را از شما خرید خواهم کرد. و برای خرید کالای الف ممکن است از پیج های رقیب شما اقدام کنم.

گذاشتن مسابقه برای خرید عید

می توانید یک مسابقه برای فالوورهای خود طراحی کنید که نتیجه آن به خرید بیش تر و یا معرفی بیشتر پیج منجر شود. مثلا گذاشتن مسابقه برای انتخاب بهترین عکس خرید مشتریان و طرح جایزه مناسب با حال و هوای عید, علاوه بر این که نرخ مشارکت پیج شما را بالا می برد باعث افزایش خرید و ارسال عکس برای شرکت در مسابقه می شود.

توجه داشته باشید که جایزه باید به گونه ای باشد که افراد مختلف را برای خرید تشویق کند. هم چنین بازه برگزاری مسابقه و دادن جایزه هم بسیار مهم است. دادن جایزه نباید خیلی دیر باشد. مثلا دادن بن خرید 200 هزار تومانی لباس برای سال 99 خیلی مناسب به نظر نمی رسد.

به مشتریان خود امتیاز بدهید

شرایط خاصی را برای یک سری از مشتریان خود قرار دهید و آن ها را جزو مشتریان و فالوورهای ویژه خود بکنید. سپس به این مشتریان امیتازات ویژه بدهید. مثلا ارسال رایگان، 5 تخفیف 10 هزار تومانی و …

دادن امتیاز به مشتریان ویژه باعث می شود هم فالوورهای مختلف شما برای تبدیل شدن به مشتری ویژه تلاش کنند. . و هم اینکه مشتریان ویژه در آینده برای خرید از شما، بیش تر تحریک خواهند شد. از طرفی کسب امتیاز ویژه، به فالوور شما نوعی حس وفاداری و مالکیت به پیج شما کسب خواهد کرد که منجر به تلاش بیش تر درراستای گسترش پیج و تعامل با آن خواهد شد.

از هشتگ های مناسب عید استفاده کنید

به کار بردن کلماتی مانند عید، عید نوروز، 99، سال 99، سال جدید در کنار هشتگ های قبلی می تواند موثر واقع شود. زیرا این هشتگ ها نماینگر به روز بودن پست ها است. هم چنین احتمال دیده شدن پست شما را در بین هزاران هشتگ دیگر بالاتر می برد.

فالوورهای شما کانال تبلیغات شماست

فراموش نکنید فالوورهای شما دریچه ارتباطی شما با دنیای بزرگ اینستاگرام هستند. اگر بتوانید به خوبی با آن ها ارتباط برقرار کنید و از آن ها به درستی استفاده کنید، از تاثیر عملکردشان شگفت زده خواهید شد.

برای این کار می توانید یک امتیاز ویژه برای کسانی که پیج شما را به دوستان خود معرفی می کنند قرار دهید. برای بهره بردن از این قضیه فراموش نکنید که نباید کسب امتیاز ویژه خیلی دور از دسترس فالوورها قرار بگیرد. زیرا در این صورت برای به دست آوردن آن تلاشی نخواهند کرد.

هم چنین باید در نظر داشته باشید که فالوور شما به چه چیزی نیاز دارد و با توجه به نیاز او امتیاز مناسب را قرار دهید. دادن امتیازی که فالوور شما نیازی به آن ندارد یا علاقه مند نیست نمی تواند مفید باشد. از هزینه ای که در این راه ممکن است بپردازید نترسید. با افزایش فالوور واقعی که برای پیج شما به همراه خواهد داشت، همه جبران می شود.

با ارزوی داشتن حساب هایی پر پول، پیج هایی پر رونق و لایک و فالوورهای بالا در آخرین روزهای پایانی 98 برای شما.

فالوکمپ ارزانترین و معتبرترین سایت خرید فالوور و لایک اینستاگرام