امتیاز شما به این مطلب

دغدغه بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی، گسترش دامنه ارتباطات با فالوورها و دوستان مجازی است. اگر می خواهید گذاشتن لینک در استوری اینستاگرامبرای شما فرصت اشتراک گذاری لینک سایت یا اکانت شبکه های اجتماعی دیگر را داشته باشید و بیشتر دیده شوید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

قابلیت گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام، مدت تقریبا زیادی است که به این شبکه اجتماعی اضافه شده. اما تا چند وقت پیش فقط پیج هایی امکان استفاده از این قابلیت را داشتند که اولا عمومی باشند و ثانیا حداقل 10هزار فالوور داشته باشند.

اما به تازگی اینستاگرام این قابلیت شگفت انگیز را برای همه کاربران در دسترس قرار داده است و شما هر پیجی که داشته باشید، می توانید در استوری خود به سایت ها و شبکه های اجتماعی دیگر لینک بدهید.

نحوه گذاشتن لینک در استوری

گذاشتن لینک یوتیوب در استوری اینستاگرام

اگر پیج شما یک پیج آموزشی، تولید محصول یا خدمات یا بازاریابی است شاید بخواهید ویدیوهای خود در یوتیوب را به کاربران دیگر معرفی کنید. چون یوتیوب یک سایت جهانی است و همچنین بازدید کاربران از ویدیوهای آن می تواند باعث کسب درآمد تولیدکنندگان ویدیو شود، هرچقدر بازدید ویدیوهای شما در یوتیوب بالاتر برود، به رشد شما کمک بیشتری خواهد کرد.

برای آدرس دادن صفحات ویدیویی تان در یوتیوب، کافی است لینک صفحات ویدیویی مورد نظر را از طریق استوری، با کاربران به اشتراک بگذارید. کاربران با کلیک بر روی لینک، مستقیما به صفحه ویدیو هدایت می شوند.

گذاشتن لینک آپارات در استوری اینستاگرام

با توجه به مشکل مسدود بودن سایت یوتیوب در ایران، کاربران زیادی به سمت سرویس های اشتراک گذاری ویدیویی داخلی مانند آپارات سرازیر شده اند. به سادگی، همانطور که در ادامه توضیح داده خواهد شد، می توانید از طریق استیکر لینک، لینک صفحه اختصاصی و ویدیوهای خود در آپارات را نیز از طریق استوری با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

گذاشتن لینک آپارات در استوری

گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام با فالوور کم

همانطور که ذکر کردیم، در گذشته برای استفاده از قابلیت لینک در استوری، محدودیت هایی وجود داشت اما در حال حاضر این محدودیت ها رفع شده است.

به این معنا که شما حتی اگر 1 فالوور هم داشته باشید، می توانید از برچسب لینک در استوری استفاده کنید. ولی می توانید با خرید فالوور، بیشتر دیده شوید تا لینک هایی که در استوری قرار می دهید، کلیک بیشتری بخورند.

خرید 200 فالوور ایرانی
خرید 500 فالوور ایرانی
خرید 1000 فالوور ایرانی

نحوه گذاشتن see more در استوری

قبل از آپدیت جدید اینستاگرام، زمانی که شخصی یک لینک را در استوری به اشتراک می گذاشت، کاربران برای مشاهده لینک و رفتن به صفحه مورد نظر، باید صفحه استوری را به سمت بالا می کشیدند تا به لینک هدایت شوند.

در این زمان، کاربران عبارت see more را در پایین صفحه استوری های حاوی لینک، مشاهده می کردند. افراد می توانستد با لمس این گزینه، به سایت مورد نظر بروند.

اما با آپدیت جدید اینستاگرام، جلوه بصری لینک دهی تغییر کرد. در حقیقت، در بروزرسانی اخیر اینستاگرام، استیکر لینک جایگزین swipe up شده است و دیگر گزینه see more را مشاهده نمی کنید.

see more در استوری اینستاگرام

شما می توانید لینک سایت خود را در استوری قرار دهید و با خرید بازدید استوری اینستاگرام، به دیده شدن بیشتر استوری های خود کمک کرده و ورودی سایت تان را نیز افزایش دهید.

خرید 500 بازدید استوری
خرید 1000 بازدید استوری
خرید 2000 بازدید استوری

مراحل قرار دادن لینک در استوری

 1. بعد از انتخاب محتوای استوری، بر روی استیکر استوری ضربه بزنید.
 2. در میان استیکر هایی که مشاهده می کنید، استیکر لینک را انتخاب کنید.
 3. لینک مورد نظر خود را به صورت کامل در کادر وارد کنید و سپس گزینه Done را لمس کنید.
 4. می توانید با ضربه زدن بر روی استیکر لینک، رنگ و پس زمینه آن را تغییر دهید.

به همین سادگی لینک هر سایت یا شبکه اجتماعی که بخواهید را می توانید از این طریق با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.

مراحل گذاشتن لینک در استوری

نبودن گزینه لینک در استوری

اگر گزینه لینک را در استیکر استوری خود مشاهده نمی کنید، نگران نباشید. کافی است اینستاگرام خود را بروزرسانی کنید تا این گزینه برای شما نشان داده شود.

ممکن است بعد از به روز رسانی که نتوانید این استیکر را در میان استیکر های استوری مشاهده کنید. این اتفاق به این دلیل است که احتمالا این آپدیت هنوز برای اکانت شما فعال نشده است.

به طور کلی هر آپدیت جدید، مدتی طول می کشد تا برای تمام اکانت ها فعال شود. پس باید کمی صبور باشید تا این امکان برای شما فعال شود.

نبودن گزینه لینک در استوری

در طول روز چند استوری لینک دار میتوان گذاشت

محدودیتی در گذاشتن استوری لینک دار وجود ندارد. اما باید دقت کنید در هر استوری فقط یک لینک می توانید قرار دهید. همچنین تعداد استوری هایی که در صفحه شما وجود دارد و به کاربران نشان داده می شود محدودیت دارد. در حقیقت نهایتا 100 استوری در پیج شما باقی می ماند و اگر تعداد بیشتری استوری بزارید، استوری های اول حذف می شوند.

جمع بندی

با بروزرسانی جدید اینستاگرام، امکان استفاده از لینک در استوری برای تمام کاربران فراهم شده است. لینک گذاری در استوری به کمک ابزاری به نام استیکر لینک انجام می شود.

استیکر لینک در هر جای صفحه که بخواهید قرار می گیرد و کاربر با کلیک بر روی آن به آدرسی که شما مشخص کرده اید هدایت می شود.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. شما می توانید سوالات خود را در قسمت کامنت ها مطرح کنید.

سوالات متداول

 • آیا می توانم بدون اکانت وریفای (دارای تیک آبی)، در استوری لینک بگذارم؟
  بله. استیکر لینک اینستاگرام اکنون به هرکسی اجازه می دهد تا به استوری خود لینک اضافه کند.
 • آیا استیکر لینک از روش swipe up موثرتر است؟
  بله. چون با این روش، شما می توانید لینک را در هر جای استوری خود قرار دهید. همچنین با روش های مختلف مثل تغییر رنگ یا سایز توجه مخاطب را به آن جلب کنید.
 • آیا روش swipe up از اینستاگرام حذف شده است؟
  بله. لینک گذاری به روش swipe up دیگر در دسترس نیست و اینستاگرام آن را با استیکر لینک جایگزین کرده است.