5/5 - (1 امتیاز)

تولید محتوای موفق در اینستاگرام، نیازمند به روز کردن مداوم اطلاعات خود درباره این شبکه اجتماعی است. در مقاله قبلی آموزش روش های مخفی کردن استوری را مرور کردیم. حالا در این مقاله قصد داریم 5 ترفند استوری مخفی را به شما آموزش دهیم تا از طریق آن ها بتوانید استوری های جذاب تری داشته باشید. پس با ما همراه باشید.

استوری اینستاگرام قابلیتی است که به شما امکان می دهد خلاقیت ها و ایده های جدید خود را روی آن امتحان کنید. چرا که یک محتوای موقتی است و پس از 24 ساعت حذف می شود. بنابراین شما می توانید ایده های جدید خود را روی آن پیاده سازی کنید.

ما در ادامه 5 تا از ترفند های گذاشتن استوری را به شما آموزش خواهیم داد. با استفاده از این ترفند های می توانید استوری های خلاقانه تر و جدید تری داشته باشید.

بیشتر بخوانید: قابلیت Exclusive Stories یا استوری‌ انحصاری اینستاگرام

۱- ساخت پس زمینه شخصی

خیلی از اوقات شما می خواهید متن یا تصویری را در استوری خود قرار دهید، اما از پس زمینه ای که در استوری تان وجود دارد، راضی نیستید و دوست دارید، تصویر پس زمینه را به دلخواه خودتان تغییر دهید. در ادامه سه راه حل برای تغییر پس زمینه استوری به شما خواهم گفت:

 • اگر شما صرفا می خواهید متنی را استوری کنید، خود اینستاگرام تعدادی پس زمینه آماده دارد که می توانید از بین آن ها رنگ و طرح دلخواه تان را انتخاب کنید.
  برای استفاده از این پس زمینه ها:
  ۱- ابتدا وارد استوری اینستاگرام شوید
  ۲- سپس از سمت راست صفحه گزینه Create را انتخاب کنید
  ۳- در صفحه ای که باز می شود متن دلخواه تان را بنویسید
  ۴- سپس گزینه Next را در گوشه سمت راست صفحه لمس کنید
  ۵- اکنون از طریق ضربه زدن بر روی دایره رنگی که در بالای صفحه قرار دارد، می توانید رنگ پس زمینه را تغییر دهید و رنگ مورد نظر تان را انتخاب کنید.
 • اگر شما پس زمینه های پیشنهادی خود اینستاگرام را دوست ندارید، می توانید روش دوم را اجرا کنید.
  در این روش شما ابتدا باید:
  ۱- استوری را باز کنید و یک عکس بگیرید.
  ۲- اکنون سه نقطه بالا سمت راست صفحه را لمس کنید و گزینه Draw را انتخاب کنید.
  ۳- اکنون شما تعدادی دایره رنگی را در پایین صفحه مشاهده می کنید. می توانید با کشیدن دایره ها به سمت راست یا چپ رنگ های دیر را نیز مشاهده کنید.
  ۴- اگر انگشت خود را چند ثانیه روی یکی از دایره های رنگی نگه دارید، یک طیف رنگی برای شما ظاهر می شود که می توانید از آن طیف نیز رنگی انتخاب کنید.
  ۵- حتی شما می توانید با لمس آیکون قطره چکان در گوشه پایین و سمت چپ صفحه، یکی از رنگ های درون عکس را به عنوان رنگ پس زمینه انتخاب کنید.
  ۶- اکنون وقتی رنگ مورد نظر خود را انتخاب کردید، انگشت خود را وسط صفحه بگذارید و چند ثانیه نگه دارید. کل تصویر شما به طور یک دست به رنگ مورد نظر در می آید و سپس شما می توانید متن مورد نظر خود را در آن بنویسید.
 • گاهی اوقات نیز شما قصد دارید یک تصویر خاص را به عنوان پس زمینه انتخاب کنید. برای این کار :
  ۱- استوری را بازکنید و عکس مورد نظر خود را ثبت کنید یا از داخل گالری تان انتخاب کنید.
  ۲- اکنون این تصویر در پست زمینه شما قرار می گیرد. حالا شما می توانید روی آن متنی را بنویسید.
  ۳- حتی اگر می خواهید تصویر دیگری را روی آن تصویر پس زمینه قرار دهید، می توانیدآیکون استیکر را از بالای صفحه انتخاب کنید. سپس استیکر افزودن تصویر را لمس کنید و از میان عکس های گالری تان، عکسی که می خواهید در استوری قرار دهید را اضافه کنید.

خردید بازدید استوری روشی مطمئن برای دیده شدن پیج و افزایش تعامل کاربران شما

۲- ساخت استوری‌های متفاوت با کمک گیف و اموجی

استفاده از گیف و ایموجی در استوری ها، می تواند به شما کمک کند که احساس خود را نشان دهید. زمانی که شما در استوری متن یا تصویری منتشر می کنید، افراد نمی توانند لحن شما را متوجه شوند. اما با کمک گیف و ایموجی خیلی راحت تر می توانید لحن و احساس خود را به مخاطبان برسانید.

 1. برای اضافه کردن ایموجی، آیکون استیکر را از بالای صفحه استوری لمس کنید.
 2. سپس صفحه باز شده را به سمت راست یا چپ بکشید تا ایموجی ها را مشاهده کنید.

برای اضافه کردن گیف نیز:

 1. آیکون استیکر را لمس کنید
 2. سپس آیکون گیف (GIF) را انتخاب کنید. صفحه ای برای شما باز می شود که حاوی گیف های مختلف است. شما می توانید در نوار سرچ، گیف های مورد نظرتان را به زبان انگلیسی سرچ کنید. به عنوان مثال اگر گیف خوشحال می خواهید، کلمه Happy را در نوار جستجو، سرچ کنید تا گیف های مرتبط برای شما نمایش داده شوند.

نکته: اگر گیف ها برایتان نمایش داده نمی شوند، بهتر است همین کار را بار دیگر با فیلترشکن روشن انجام دهید. گیف ها همچنین باعث افزایش جلب توجه مخاطبان به استوری های شما می شوند.

۳- مداد جادويی استوری را جدی بگیرید

مداد جادویی که یکی از ابزار های استوری اینستاگرام است، می تواند به شما کمک کند که استوری های جذاب تر و خلاقانه تری داشته باشید.

یکی از ترفند های جالبی که به وسیله مداد جادویی استوری می توان انجام داد و بسیار ترند شده است، ترفندی است که در ادامه به شما می گویم.

 1. ابتدا وارد استوری اینستاگرام تان شوید.
 2. عکس مورد نظر تان را از داخل گالری انتخاب کنید و یا همان لحظه آن را با دوربین استوری ثبت کنید.
 3. سپس سه نقطه گوشه بالا سمت راست صفحه را لمس کنید.
 4. اکنون گزینه Draw را انتخاب کنید.
 5. مشاهده می کنید که در بالای صفحه تعدادی دایره ظاهر می شوند که انواع قلم ها را برای شما نمایش می دهند و شما می توانید از میان آن ها قلم مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 6. همچنین تعدادی دایره رنگی در پایین صفحه مشاهده می کنید که می توانید رنگ قلم تان را نیز از میان آن رنگ ها انتخاب کنید. اگر دایره ها را به سمت راست یا چپ بکشید، رنگ های بیشتری برای شما نمایش داده می شود.
 7. وقتی رنگ مورد نظرتان را انتخاب کردید، از میان قلم ها، سومین قلم از سمت چپ را انتخاب کنید.
 8. اکنون انگشت خود را چند ثانیه روی تصویر نگه دارید.
 9. متوجه خواهید شد که تصویر شما مات شده است. به طوری که انگار یک تلق رنگی روی آن قرار داده اید.
 10. اکنون می توانید با استفاده از پاک کن (دومین آیکون قلم از راست) برخی از قسمت های تصویر را پاک کنید تا یک طرح زیبا در استوری تان ایجاد شود.
 11. همچنین می توانید با استفاده از قسمت استیکر ها، همان عکس را به صورت رنگی به استوری تان اضافه کنید و روی عکس قبلی قرار دهید.

۴- حذف پس زمینه با حالت پرتره (پرده سبز)

حتما شما هم می دانید که اکثر عکاسان حرفه ای و یا کسانی که به صورت حرفه ای تولید محتوا می کنند، از پرده سبز برای عکس ها و ویدیو هایشان استفاده می کنند و سپس پس زمینه دلخواه شان را به عکس و فیلم هایشان اضافه می کنند.

اگر شما هم قصد دارید که ویدیو یا عکس به صورت پرتره بگیرید و می خواهید پس زمینه دلخواه تان را برای عکس ها و ویدیو هایتان قرار دهید اما پرده سبز ندارید، می توانید از تکنیکی که در ادامه می گویم استفاده کنید.

اینستاگرام به راحتی تکنیک پرده سبز را با استفاده از فیلتر ها و افکت هایش در اختیار شما قرار می دهد. کافیست استوری اینستاگرام را باز کنید و به قسمت سرچ فیلتر ها بروید.

 1. برای این کار دایر های پایین صفحه استوری را به سمت چپ بکشید تا به انتها برسد.
 2. سپس یک آیکون ذره بین را مشاهده می کنید و کافیست که بر روی آن ضربه بزنید.
 3. وقتی وارد قسمت فیلتر های اینستاگرام شدید، در نوار جستجو کلمه green screen را سرچ کنید.
 4. اکنون مشاهده می کنید که تعداد زیادی فیلتر پرده سبز برای شما نمایش داده می شود.
 5. یکی از فیلتر ها را انتخاب کنید و عکس یا ویدیو خود را به وسیله آن ثبت کنید.
 6. در انتها از گالری تان، تصویر مورد نظر را برای پس زمینه تصویر تان انتخاب کنید و در نهایت استوری را منتشر کنید.

۵- پنهان کردن هشتگ‌ ها بدون حذف آن‌ها

خیلی اوقات شما قصد اضافه کردن هشتگ به استوری تان را دارید و یا می خواهید کسی را منشن یا تگ کنید. اما به عکس اینکه نمی خواهید تصویر استوری خراب شود، دوست دارید که این هشتگ ها و منشن ها در دید نباشند.

با یک تکنیک ساده، به راحتی می توانید منشن ها و هشتگ ها را در استوری تان مخفی کنید. ایتدا تصویر مورد نظر خود را به استوری اضافه کنید و سپس منشن ها و هشتگ های مد نظرتان را یک به یک در استوری اضافه کنید.

اکنون همه این هشتگ ها و منشن ها را با انگشت نگه دارید و آن ها را به بیرون از صفحه بکشید تا مشخص نباشند. در نتیجه شما به راحتی هشتگ ها را از دید بازدید کنندگان استوری مخفی کرده اید.

بیشتر بخوانید: 14 ابزار کاربردی آنالیز هشتگ اینستاگرام

سخن آخر

در این مقاله 5 ترفند مخفی برای گذاشتن استوری در اینستاگرام را به شما آموزش دادیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر شما هم از ترفند های دیگری استفاده می کنید که به جذابیت استوری شما کمک می کند، می توانید در قسمت نظرات آن را به ما معرفی کنید.

سوالات متداول

 • چگونه می توان در استوری اینستاگرام پس زمینه شخصی ساخت؟
  از سه طریق می توانید این کار را انجام دهید. یکی استفاه از گزینه Create اینستاگرام است. دیگری استفاده از گزینه Draw و در نهایت اضافه کردن تصویر دلخواه تان از گالری به عنوان پس زمینه است.
 • چگونه می توانیم در حالت پرتره در اینستاگرام پس زمینه را حذف کنیم؟
  با استفاده از فیلتر های پرده سبز می توانید پس زمینه تصاویر خود را تغییر دهید. کافیست در قسمت جستجوی فیلتر ها کلمه green screen را سرچ کنید.